Нацбанк повідомив, що у разі припинення фізичною особою-підприємцем підприємницької діяльності, закрити поточний банківський рахунок стане простіше, зокрема:
якщо на такому рахунку немає залишку коштів, банки зможуть закрити поточний рахунок без отримання будь-яких документів від клієнта;
у разі наявності на такому рахунку коштів, банкам надано право закрити поточний рахунок, перерахувавши залишок коштів на рахунок цієї особи, відкритий для власних потреб.
Крім того, банки зможуть самостійно посвідчувати довіреність ФОПа без використання послуг нотаріуса.
Такі новації містить постанова НБУ від 27.12.2019 № 162, яка набула чинності 3 січня 2020.
Крім того, врегульовано низку питань, що стосуються:
визначення вимог до оформлення переліку осіб, які відповідно до законодавства України (установчих документів юридичних осіб-резидентів) мають право розпоряджатися рахунком і підписувати розрахункові документи;
встановлення зобов'язань юридичним особам-нерезидентам та представництвам юридичних осіб-нерезидентів в Україні повідомляти банк про внесення змін до їх реєстраційних документів.
Читайте також: скільки ФОП повинен платити податків за себе і працівників в 2020 році
Спростити процес сплати податків та подачу звітності до держорганів допоможе бот-бухгалтер ReporTax для ФОП. ReporTax показує податкову заборгованість та дозволяє її cплатити.
До чого готуватися ФОПам: головні нововведення законів про РРО