Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Штатний розпис у ФОП: право чи обов’язок?

Реклама

У Міністерстві соціальної політики вважають, що оскільки фізична особа-підприємець у розумінні норм КЗпП виступає роботодавцем, то він має вести кадрову документацію.

Хоча чинним законодавством не передбачено обов'язковість ФОП мати штатний розпис, в Мінсоцполітики зазначили, що штатний розпис мають складати всі, хто використовує найману працю.

Відповідне роз'яснення Мінсоцполітики надало в листі від 21.05.2019 № 34/0/23-19/133.

Також відповідно до ст. 50 Закону «Про зайнятість населення» роботодавець зобов'язаний повідомити центр зайнятості про вакантну посаду. Це можна здійснити лише за наявності штатного розпису.

Зазначимо, що інспектор Держпраці під час здійснення перевірки може попросити відповідний документ для ознайомлення.

Читайте також: Держпраці перевірятиме бізнес по-новому

Дізнатись про потрапляння компанії до графіків планових перевірок державних органів нагляду та контролю можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, сервіс дозволяє перевірити інформацію щодо сплати податків вашими контрагентами та можливе їх включення до санкційних списків України, ЄС, США та інших країн. Сервіс можна протестувати.

Підготуватися до перевірки контролюючих органів допоможе ресурс "Мистецтво оборони" Інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН.

Читайте також:

За що Держпраці може штрафувати підприємців майже на 500 тис. грн

Сім трудових договорів, дистанційна робота та один вихідний на тиждень: що пропонує новий Закон про працю

ФОП без доходів та ЄСВ: сплачувати чи ні

Скільки ФОП повинен платити податків за себе і працівників у 2020 році

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини