Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Закриття ФОП: які документи потрібно зберігати до проведення податкової перевірки

Реклама

Втрата статусу суб'єкта господарювання

Фізична особа-підприємець позбавляється статусу суб'єкта господарювання з дати внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Однак втрата статусу не означає автоматичного зняття з обліку органами ДФС.

Зняття з податкового обліку

Після державної реєстрації припинення платник податків продовжує обліковуватися у контролюючому органі як платник, що отримував доходи від підприємницької діяльності. Процедура зняття з обліку в податковому органі розпочинається з дати надходження відомостей щодо припинення діяльності.

Обов'язково ознайомтесь: як правильно закрити ФОП, щоб не отримати додаткових проблем

Податкова перевірка

Податківці зазначають, що зняття з обліку без проведення податкової перевірки законодавством не передбачене, навіть якщо не велася діяльність і не отримувалися доходи.

За результатами перевірки податківці видають:

- довідку, якщо порушень не виявлено;

- акт, якщо виявлені будь-які порушення.

Платник податків має здійснити остаточні розрахунки із бюджетом (зокрема, сплативши санкції, якщо такі були нараховані в результаті перевірки).

Тільки після цього податкова служба знімає платника податків з обліку і тоді ФОП вважається остаточно закритим.

Звертаємо вашу увагу, що законодавством не визначено строки, протягом яких повинна призначатися податкова перевірка при ліквідації ФОП.

Дізнатися чи потрапила ваша компанія до графіків планових перевірок державних органів нагляду і контролю можна також за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Підготуватися до перевірки контролюючих органів допоможе ресурс "Мистецтво оборони" інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

Строки зберігання документів

Відповідно до абз. 2 ч. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу, у разі ліквідації платника податків документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, повинні зберігатися 3 роки.

Документи, необхідні для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням зберігаються 2555 днів.

Зверніть увагу, що це правило не стосується ЄСВ.

Відповідно до п. 16 ст. 25 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується. Тому відповідні документи потрібно зберігати до проведення перевірки податківцями.

Також у випадку, якщо у ФОП були наймані працівники, то варто відзначити, що документи з кадрових питань зберігаються не менше 75 років (детальніше дивіться в Переліку).

Подивіться на свій бізнес очима податківців! Все, що вам необхідно знати про податки, нараховані державою на ваш бізнес, суми сплат, можливі борги, штрафи або переплати відтепер доступно у новому сервісі від ЛІГА:ЗАКОН Liga:REPORT.

Також важливо: бізнес повинен готуватись до нових податкових правил

Баконіна Олена, провідний експерт-аналітик порталу ЛІГА:ЗАКОН Бізнес

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини