Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні збільшать компенсацію за скасований рейс і змінять вимоги до ручної поклажі

7 лютого 2020, 16:02
3372
0
Реклама

Державна авіаслужба України має намір змінити низку статей в діючих правилах повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу.

Пропозиції зафіксовані в оприлюдненій 4 лютого проект наказу служби «Про затвердження Змін до Авіаційні правила України« Правила авіаційних перевезень і обслуговування пасажирів і багажу ».

Що пропонують змінити:

Порядок реєстрації на рейс

Час початку і закінчення реєстрації на рейс пасажирів і багажу авіаперевізнику пропонують встановлювати самостійно; норму про те, що реєстрація повинна бути завершена за 15 хвилин до вильоту теж пропонують скасувати.

Якщо проект приймуть, пасажирам буде не обов'язково мати при собі паспорт при здійсненні внутрішніх перельотів - досить буде документу, що посвідчує особу;

Правила перевезення багажу

Змінюються вимоги до ручної поклажі: зараз її загальна вага не повинна перевищувати 7 кг, а нові правила передбачають, що мінімальна норма ручної поклажі не повинна бути меншою 5 кг; також пасажир додатково понад норму зможе взяти в салон жіночу, чоловічу сумку або рюкзак.

Право встановлювати їх вагу та габарити дадуть авіакомпаніям. Зараз перевізники за найдешевшими тарифами дозволяють перевозити тільки один основний предмет ручної поклажі. Як і раніше понад норму можна буде взяти папку для паперів, пресу для читання в польоті, верхній одяг, парасольку або тростину, харчування для дитини, дитячу дорожню колиску для немовлят, прогулянкову коляску, складне колісне крісло або милиці;

Компенсація за затримку рейсу

Проектом пропонується вважати рейс скасованим, тільки якщо його затримка перевищила 48 годин. Не вважається скасованим рейс, якщо змінений аеропорт в межах одного міста, або якщо авіакомпанія передала пасажирів іншому перевызнику.

Максимальну відповідальність авіаперевізників за затримку рейсу пропонується підняти з 4694 до 5346 спеціальних прав запозичень (6489-7390 долара), а відповідальність за пошкодження, втрату або затримку багажу - з 1131 до 1288 спеціальних прав запозичень (1564-1780 доларів).

Також авіакомпанії хочуть зобов'язати мати цілодобовий колл-центр. Зараз авіаперевізники зобов'язані забезпечувати цілодобову підтримку тільки при виконанні рейсів у нічний час.

Читайте також:

Норми ручної поклажі найпопулярніших авіакомпаній

Перевезення акумуляторів від ноутбуків і фотоапаратів в літаку: обмеження і заборони

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку та отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин!

На Платформі ЛІГА:ЗАКОН з'явився новий сервіс - Національний юридичний каталог України Liga:BOOK. Сервіс створений для юристів, а також для тих, хто хоче скористатися юридичні послуги.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини