Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пологи, лікування інсульту та діагностика раку з квітня будуть безкоштовними

11 лютого 2020, 11:50
10456
2
Реклама

Під час селекторної наради з керівниками ОДА Прем'єр-міністр нагадав про старт Програми медичних гарантій в Україні з 1 квітня 2020 року. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Міністерство охорони зроров'я та Національна служба здоров'я (НСЗУ) спільно з регіонами вже працюють над своєчасним запуском реформи, адже в разі, якщо медичний заклад не відповідатиме вимогам, лікарня не отримає фінансування і кошти на утримання медзакладу доведеться виділяти місцевій владі.

Перелік медичних послуг, які у 2020 році можна отримати безкоштовно, дивіться за цим посиланням.

Зокрема, лікування гострого інфаркту міокарда та гострого мозкового інсульту, допомога при пологах, неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань.

Яким вимогам має відповідати лікарня?

НСЗУ як центральний орган виконавчої влади реалізує політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення і є уповноваженою структурою, відповідальною за ефективне витрачання бюджетних коштів при наданні медичних послуг у межах Програми медичних гарантій. Завдання Служби - здійснити закупівлю якісних та безпечних медичних послуг, необхідних пацієнту, в межах наявного бюджету Програми. Тому НСЗУ має переконатися, що надавач зможе все це забезпечити. У зв'язку з цим Законом «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» встановлені певні вимоги до медичних закладів, що будуть отримувати фінансування з бюджету.

З 1 квітня медустанова має бути автономізована та комп'ютерізована, оснащена необхідним обладнанням, лікарськими засобами, мати лікарів відповідної кваліфікації та рівня практики, а також бути підключена до Центральної бази даних Електронної служби охорони здоров'я через ЕСОЗ через обрану Медичну інформаційну систему.

Наскільки українські лікарні відповідають вимогам?

На сьогодні вже автономізовано 97% закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу.

Найбільш проблемна область - Запорізька. Там автономізація складає 85%. Наприклад, станом на 5 лютого всі ключові заклади обласного підпорядкування не автономізовані.

Ситуація з рівнем комп'ютеризації та інформатизації закладів вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги дещо гірша.

П'ять областей виконали план комп'ютеризації тільки на половину - Луганська (48%), Харківська (55%), Київська (55%), Сумська (56%), Запорізька (56%).

Перевірте потенційного контрагента за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Оформити заявку на тестовий доступ можна тут.

Читайте також:

Як отримати безкоштовну медичну вторинну допомогу у 2020 році

Розмір лікарняних збільшився на 26%

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини