Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українці можуть отримати безповоротну допомогу на власний бізнес від держави

Реклама

Зареєстровані безробітні, які мають бажання започаткувати власний бізнес та мають хист до підприємницької діяльності, а також чітку бізнес ідею, можуть долучитися до програми розвитку підприємництва серед безробітних.

Державна служба зайнятості надала відповіді на популярні запитання щодо роботи державної програми по одноразовій виплаті допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Хто може брати участь у цій програмі?

Долучитися до програми можуть зареєстровані у державній службі зайнятості безробітні, які відповідають таким критеріям:

  • досягли 18 років;

  • не уклали новий трудовий договір як за сприяння служби зайнятості, так і самостійно протягом одного місяця після реєстрації безробітним;

  • спільно з кар'єрним радником склали план дій для започаткування власного бізнесу.

Допомога для організації підприємницької діяльності не виплачується:

  • безробітним, які протягом останніх 24 місяців працювали як ФОП, незважаючи на те, що підприємницька діяльність була припинена і знята з реєстрації.

  • особам, які вже отримували фінансову підтримку від служби зайнятості на відкриття власної справи, але не здійснювали підприємницьку діяльність або припинили її упродовж двох років, починаючи з дня державної реєстрації.

Послідовність дій безробітного, який бажає започаткувати власну справу?

  1. наявність бажання і розуміння, який бізнес особа хоче започаткувати;

  1. складання з кар'єрним радником індивідуального плану працевлаштування з переліком дій, які кожен має вчинити для досягнення бажаної мети - започаткування власної справи;

  1. проходження поглибленого профілювання та необхідних тестів на виявлення схильностей та здібностей до ведення підприємницької діяльності;

  1. проходження безкоштовного професійного навчання “Генеруй бізнес ідею. Розпочни власний бізнес”, яка проводиться за методологією Міжнародної організації праці;

  1. написання та захист бізнес-плану;

  1. державна реєстрація як суб'єкта підприємницької діяльності;

  1. отримання коштів на старт бізнесу.

На яку суму грошей потенційний підприємець може претендувати?

Розмір одноразової виплати допомоги по безробіттю на започаткування підприємницької діяльності розраховується індивідуально за визначеним порядком.

Максимальний розмір такої фінансової підтримки у 2020 році може сягати понад 90 тисяч гривень (за умови призначення допомоги у максимальному розмірі). Середній же розмір одноразової допомоги по Україні в цьому році становить 46 тисяч гривень.

Чи є часові рамки такої програми для безробітних та який бюджет державної служби зайнятості на її реалізацію?

Активна програма сприяння зайнятості для організації безробітними підприємницької діяльності реалізується на постійній основі.

У проекті бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на 2020 рік на цю активну програму підтримки безробітних передбачені видатки в розмірі 386 млн гривень проти 82,2 млн у минулому році (зростання в 4,7 разів).

Зобов'язання служби зайнятості і зобов'язання підприємця. Чи потрібне повернення коштів, на яких умовах?

Законодавством не передбачено повернення коштів, виплачених безробітному одноразово для організації підприємницької діяльності.

Нагадає підприємцям, коли платити податки і подавати звіти бот-бухгалтер ReporTах. Крім того, бот самостійно перевіряє чи немає у вас податкових боргів і штрафів перед державою. Після перевірки - допоможе сплатити борг миттєво.

Читайте також:

Сім трудових договорів, дистанційна робота та один вихідний на тиждень: що пропонує новий Закон про працю

Вихідні в 2020 році

Перевірити будь-яку компанію на благонадійність можна з допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Підписуйтеся на нашу сторінку в Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку і отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини