У січні-лютому споживча інфляція сповільнилася швидше, ніж передбачала прогнозна траєкторія (до 3,2% у січні та 2,4% у лютому у річному вимірі), продовжуючи перебувати нижче цільового діапазону 5% +/-1 в.п. В результаті облікову ставку знизили до 10%. Про це НБУ повідомляє на офіційному сайті.
Нагадаємо, раніше облікова ставка складала 11%
Регулятор відзначив, що український валютний ринок наразі реагує на невизначеність із ситуацією з коронавірусом та посилену турбулентність на фінансових і товарних ринках.
Крім падіння цін на світових ринках, на інфляцію в Україні у бік зниження будуть тиснути конкурентні війни між країнами-виробниками нафти, які нещодавно розгорнулися. Вони провокуватимуть підтримання рекордно низьких цін на енергоносії, що впливатиме і на ціни товарів українського експорту.
Суттєве зниження світового попиту, а також переоцінка інвесторами ризиків країн, що розвиваються, може негативно позначитися на показниках зовнішньої торгівлі України та ускладнити залучення фінансування.
У випадку реалізації окреслених ризиків Національний банк буде оперативно реагувати наявними інструментами монетарної політики.
Швидко реагувати на зміни в законодавстві, тримати руку на пульсі важливої для бізнесу інформації, а також бути ефективним віддалено, допоможуть веб-рішення ЛІГА:ЗАКОН. Протестувати систему можна за посиланням.