Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківців можна не пустити на перевірку, якщо в наказі не вказано її мету

Реклама

Податківців можна не пустити на перевірку підприємства, якщо у наказі не зазначена мета такого заходу. Однак, визнати такий наказ протиправним на цій підставі не можна. Протиправним може бути визнано наказ у разі якщо його прийнято без належних підстав.

Відповідні положення містяться у постанові КАС ВС від 5 березня 2020 року у справі № 825/1110/17.

Забезпечте себе надійною базою для підготовки до судових спорів та перевірок на підприємстві та створення договорів будь-якої складності та тематики, робіть детальний аналіз судової практики щодо необхідних питань і швидко реагуйте на типові юридичні ситуації та майте завжди під рукою повну правову картина дня, судові рішення з правовими позиціями ВС та алгоритми дій у різноманітних ситуаціях разом з АНТИКРИЗОВИМ ПАКЕТОМ від ЛІГА:ЗАКОН.

Обставини справи

ПАТ звернулось до суду з позовом до податківців щодо визнання протиправним та скасування наказу про проведення документальної планової перевірки.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в оскаржуваному наказі не було зазначено мету проведення перевірки, у зв'язку з чим такий наказ на думку позивача є протиправним та підлягає скасуванню.

Судом першої інстанції, з рішенням якого погодився суд апеляційної інстанції, відмовлено у задоволенні позовних вимог.

Позиція Верховного Суду

Верховний Суд погодився з судами попередніх інстанцій, з огляду на таке.

Колегія суддів вказує, що не зазначення в наказі на проведення перевірки її мети відповідно до п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної перевірки, чим і скористався позивач.

Проте не зазначення в наказі мети проведення перевірки не є підставою для визнання протиправним такого наказу. Протиправним може бути визнано наказ у разі якщо такий прийнято без належних підстав..

Ставте на моніторинг необхідні компанії в CONTR AGENT і оперативно дізнайтеся про зміну керівного складу контрагента, початок процедури банкрутства або заборгованість в особистому кабінеті або електронним листом. Усі дані оновлюються з більше 40 державних реєстрів і відкритих джерел. Поставити на моніторинг зараз.

Також читайте:

Якщо податківці порушили процедуру перевірки, повідомлення-рішення буде скасовано;

Коли платник ПДВ може не платити штраф за прострочення реєстрації накладних;


Підприємство може оскаржити в суді включення до плану-графіка податкових перевірок;

Коли Держпраці можна не пустити на перевірку;

ВС вказав, коли платник ПДВ не відповідає за прострочення сплати податку.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини