Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи можна оголосити простій і не сплатити зарплату працівникам, якщо підприємство функціонувало

Реклама

У разі відсутності умов, передбачених ст. 34 КЗпП, наказ про оголошення простою є незаконним.

Відповідне положення міститься у постанові КЦС ВС від 30 січня 2019 року у справі № 210/5853/16-ц .

Не втрачайте важливу інформацію в кризових ситуаціях! Будьте в курсі розкладу судових засідань та завантаженості суддів. Відстежуйте судові справи по контрагентам, аналізуйте Правові позиції та судові рішення. Формуйте власну сильну позицію з системою аналізу судових рішень Verdictum. Отримайте повнофункціональний тестовий доступ за посиланням.

Обставини справи

Звертаючись до суду з позовом про стягнення заробітної плати, позивачі просили суд у зв'язку із незаконністю розпоряджень відповідача про оголошення їм простою, стягнути із роботодавця середній заробіток за час вимушеного прогулу. Вважали, що підстав для оголошення простою не було, оскільки робочі функції позивачів не були припинені, а виконувались іншими працівниками.

Позиція Верховного Суду

Відповідно до ст. 34 КЗпП простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.

Апеляційний суд, встановивши фактичні обставини справи, надавши належну правову оцінку наявним у матеріалах справи доказам, дійшов правильного висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову та визнання незаконними розпоряджень ПАТ, оскільки товариство не довело, що роботи на виробництві були зупинені.

З урахуванням наведеного, апеляційний суд прийняв правильне по суті рішення про визнання оскаржених розпоряджень недійсними та часткове стягнення середнього заробітку за час неправомірного оголошення простою відносно позивачів.

Забезпечте себе надійною базою для підготовки до судових спорів та перевірок на підприємстві та створення договорів будь-якої складності та тематики, робіть детальний аналіз судової практики щодо необхідних питань і швидко реагуйте на типові юридичні ситуації та майте завжди під рукою повну правову картина дня, судові рішення з правовими позиціями ВС та алгоритми дій у різноманітних ситуаціях разом з АНТИКРИЗОВИМ ПАКЕТОМ від ЛІГА:ЗАКОН.

Також читайте:

Чи можна відправити працівника у неоплачувану відпустку без його згоди;

Яку частину зарплати підприємство повинно виплачувати працівникам за вимушений простій;

ТОП-5 судових рішень щодо форс-мажорних обставин;

Для підтвердження форс-мажорної обставини не завжди необхідний сертифікат ТПП;

Чи можна укласти з працівником договір про надання послуг замість трудового.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини