Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ТОП-5 судових рішень щодо правопорушень у громадських місцях

Реклама

1. Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 178 КУпАП, полягає у розпиванні спиртних напоїв у громадських місцях і появі в громадських місцях у п'яному вигляді. Громадське місце - це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, зокрема під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Не можна притягувати до адміністративної відповідальності тільки за сам факт появи у п'яному вигляді у громадському місці, якщо поведінка особи при цьому є пристойною.

Постанова Пологівського районного суду від 25 березня 2020 року № 324/78/20

2. Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого статтею 173 КУпАП, полягає у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому ставленні до громадян та інших діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього правопорушення є місце його скоєння, а саме громадське місце, яке дістало законодавче визначення як частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу. До таких місць можна віднести під'їзди житлових будинків, підземні переходи, ліфти, таксофони, заклади охорони здоров'я, навчальні та освітньо-виховні заклади, дитячі майданчики, спортивні майданчики та приміщення закритих спортивних споруд, громадський транспорт; стадіони, приміщення відкритих та закритих спортивних споруд, заклади громадського харчування, приміщення закладів культури, приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; приміщення підприємств, установ та організацій всіх форм власності.

Постанова Новобузького районного суду від 24 березня 2020 року № 481/127/20

Не втрачайте важливу інформацію в кризових ситуаціях! Будьте в курсі розкладу судових засідань та завантаженості суддів. Відстежуйте судові справи по контрагентам, аналізуйте Правові позиції та судові рішення. Формуйте власну сильну позицію з системою аналізу судових рішень Verdictum. Отримайте повнофункціональний тестовий доступ за посиланням.

3. Суб'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, характеризується умислом (прямим або непрямим), а також явною неповагою до моральних засад суспільства.

З матеріалів справи вбачається, що конфлікт стався в приміщенні прокуратури, що не є громадським місцем. Будь-які інші докази, які б вказували на посягання громадського порядку та спокою громадян, при вчиненні правопорушення, в матеріалах справи відсутні.

Постанова Волинського апеляційного суду від 12 березня 2020 року № 161/18338/19

4. Дії особи кваліфіковано за ст. 173 КУпАП. В судовому засіданні особа вину в інкримінованому діянні заперечив. Пояснив суду, що він показував непристойний жест, але він не був адресований в сторону потерпілих. Він показував його назагал. Тому вважає, що демонстрація ним непристойного жесту ні в чию сторону, не є хуліганськими діями.

Суд вирішив, що зазначені жести, які були продемонстровані, є такими, що порушують громадський порядок і спокій громадян, оскільки непристойні жести бачили присутні в залі відвідувачі. Разом з тим, зазначені жести демонструвалися в кафе, що відповідно до законодавства є громадським місцем.

Отже, дослідивши вказані докази у їх сукупності та проаналізувавши їх з точки зору належності, достовірності та взаємозв'язку, суд приходить до висновку про доведеність винуватості особи у скоєнні ним дрібного хуліганства.

Постанова Бердичівського міськрайонного суду від 3 березня 2020 року № 274/1481/20

5. У протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено громадське місце, тобто точне місце скоєння адміністративного правопорушення, у відповідності до складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 173 КУпАП. Протокол не є належно складеним, його повернуто для опрацювання.

Постанова Сватівського районного суду від 12 березня 2020 року № 426/3022/20

Забезпечте себе надійною базою для підготовки до судових спорів та перевірок на підприємстві та створення договорів будь-якої складності та тематики, робіть детальний аналіз судової практики щодо необхідних питань і швидко реагуйте на типові юридичні ситуації та майте завжди під рукою повну правову картина дня, судові рішення з правовими позиціями ВС та алгоритми дій у різноманітних ситуаціях разом з АНТИКРИЗОВИМ ПАКЕТОМ від ЛІГА:ЗАКОН.

Також читайте:

ТОП-5 судових рішень щодо форс-мажорних обставин

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини