Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Бізнес отримає податкові преференції за допомогу іншим під час карантину

Реклама

Податківці, отримавши багато запитань від бізнесу щодо карантинних нововведень, надали відповіді на них у Інформаційному листі № 8.

Які преференції передбачено Законом № 540 для юридичних осіб - платників податку на прибуток підприємств,що надають перераховують (передають) кошти (товари) неприбутковим організаціям протягом дії карантину, у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби?

Закон № 540 доповнив підрозділ 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового Кодексу новим п.51-1 згідно з яким платники податку на прибуток підприємств, отримали право при визначенні об'єкту оподаткування податком на прибуток підприємств у 2020 році не застосовувати податкову різницю, передбачену підпунктом 140.5.9 пункту 140.5 статті 140 Кодексу за наступних умов:

З текстами документів зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити повнофункціональний тестовий доступ можна тут.

1) якщо протягом дії карантину, встановленого Кабміном на всій територї України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) такі платники податку на прибуток

2) добровільно передаватимуть, будь-які об'єкти з зазначеного переліку:

• грошові кошти;

• лікарські засоби для надання медичної допомоги хворим;

• дезінфекційні засоби антисептики;

• медичне обладнання;

• засоби індивідуального захисту;

• медичні вироби для скринінгу хворих;

• розхідні матеріали для надання медичної допомоги;

• медичні вироби, лабораторне обладнання, розхідні матеріали, реагенти для лабораторних досліджень;

• медичні вироби, лабораторне обладнання, розхідні матеріали для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо);

• засоби особистої гігієни;

• продукти харчування;

• товари за переліком, що визначається Кабміном

наступним суб'єктам (одному або декільком):

• громадським об'єднанням;

• благодійним організаціям;

• центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я - Міністерству охорони здоров'я України;

• іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань;

• особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я (Державному підприємству «Медичні закупівлі України»*);

• закладам охорони здоров'я державної та/або комунальної власності;

• структурним підрозділам з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;

Закон № 540 набрав чинності 2 квітня 2020 року. Таким чином, платники податку на прибуток підприємств при визначені об'єкта оподаткування за податкові (звітні) періоди 2020 року зможуть враховувати повну суму витрат на безоплатну передачу (суму коштів, вартість обладнання, товарів, матеріалів з наведеного переліку) виключно щодо операцій з надання такої допомоги переліченим вище суб'єктам та за умови, що ці операції здійснюються починаючи з 2 квітня 2020 року до завершення карантину (який було запроваджено на усій території України відповідними постановами Кабінету Міністрів**). Обмеження у розмірі 4-х відсотків оподатковуваного прибутку попереднього року до зазначених операцій застосовуватися не буде, однак, воно зберігається для:

• будь-яких операцій з безоплатного перерахування (передачі) вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг неприбутковим організаціям відповідно до умов підпункту 140.5.9 пункту 140.5 статті 140 Кодексу у податкових (звітних) періодах 2020 року, що охоплюють періоди ДО 2 квтня 2020 року та ПІСЛЯ дати завершення карантину, визначеної Урядом;

• будь-яких операцій з безоплатної передачі коштів, обладнання, товарів, матералів неприбутковим організаціям, інших ніж ті операції, що повністю відповідають всім умовам пункту 51-1 підрозділі 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу (див. вище) у податкових (звітних) періодах 2020 року, що охоплюють період З 2 квітня 2020 року ДО дати завершення карантину, визначеної Урядом (включно).

З огляду на зазначене вище, платники податку на прибуток, операції яких підпадають під вимоги пункту 51-1 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу мають вести окремий облік таких операцій для визначення об'єкту оподаткування за відповідні податкові (звітні) періоди 2020 року. Наприклад, операції, як за даними бухгалтерського обліку здійснені у першому кварталі 2020 року та 1 квітня 2020 року підпадають під обмеження, визначені підпунктом 140.5.9 пункту 140.5 статті 140 Кодексу.

Підтримувати хорошу репутацію у податковій, навіть за умов віддаленої роботи, вам допоможе продукт Liga:REPORT. Це зручний онлайн-сервіс, який допомагає реєструвати ПН/РК, відслідковувати заборгованість по сплаті податків, а також подавати звітність в режимі онлайн. А найголовніше ви зможете забути про головний біль з реквізитами, в сервісі Liga:REPORT вони завжди актуальні. Спробуйте і переконайтесь, робота у віддаленому режимі не стане на заваді ефективності вашої команди.

Які преференції передбачено Законом № 540 для юридичних осіб - платників податку на прибуток підприємств, що отримують допомогу від юридичних та/або фізичних осіб протягом дії карантину, з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу?

Преференції, серед іншого, визначені новим пунктом 51 -2 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу передбачені вони для наступних суб'єктів:

• закладів охорони здоров'я державної та/або комунальної власності (якщо такі заклади є платниками податку на прибуток);

• особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я.

Для цих суб'єктів при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств за податкові (звітні) періоди 2020 року:

1) фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму доходів, визнаних за правилами бухгалтерського обліку від одержання будь-яких об'єктів з вищезазначеного переліку, які добровільно їм передані юридичними та/або фізичними особами протягом дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всй території України з метою запобігання поширенню коронаврусної хвороби (COVID-19);

2) фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму витрат, визнаних за правилами бухгалтерського обліку, внаслідок використання зазначеними вище суб'єктами цих коштів (обладнання, товарів, матеріалів) в будь-яких податкових (звітних) періодах 2020 року та наступних років (у разі наявності відповідних залишків станом на 31 грудня 2020 року, їх подальшого використання у таких наступних періодах).

З огляду на зазначене вище, платники податку на прибуток, визначені пунктом 51-2 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, які одержують кошти (обладнання, товари, матеріали), перелічені у цьому пункті, мають вести для податкових цілей окремий облік їх надходження у 2020 році та використання у 2020 році та наступних роках.

Важко керувати бізнесом в період карантину? Спробуйте LIGA360. Екосистема хмарних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН допоможе моніторити ризики та можливості, стежити за бізнес-партнерами та конкурентами, працювати в єдиному робочому просторі зі співробітниками.

Також читайте:

Кого звільнили від ЄСВ на час карантину

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини