Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як змінилися ціни на житло в Україні

Реклама

OLX публікує аналітику, як змінилися ціни на будинки і квартири в першому кварталі 2020 року.

Оренда житла за містом: пропозицій стало більше

У порівнянні з березнем 2019 року пропозицій оренди стало більше на 5%. У Одеській області житло подешевшало на 12% в порівнянні з березнем минулого року. В середньому орендна плата зараз складає 15 тис. грн. В Житомирській області також ціни знизилися: якщо рік тому власники просили 3 350 грн. за оренду будинку, то зараз його можна зняти за 2 200 грн.

У деяких регіонах сталося подорожчання. Наприклад, у Київській області ціни виросли більш ніж на 50%. Також більше стали просити орендодавці на Закарпатті: доведеться переплатити на 5 100 грн. в порівнянні з цим же місяцем в 2019-му. Докласти доведеться і на орендований будинок на Волині - 3 000 грн., у Львівській і Миколаївській областях - по 2 400 грн.

Будинки: що пропонують і який попит

Зараз вигідно купити будинок в Одеській області: ціни знизилися на 10% в порівнянні з минулим кварталом. Вигідною вартістю житла може похвалитися також і Херсонська область: ще в кінці 2019 року зняти будинок тут було на 6% дорожче, ніж в 1-му кварталі.

Стало більше пропозицій з продажу котеджів, будинків і дач в Рівненській області - на 8%, якщо порівнювати з 4-м кварталом 2019 року. А в Хмельницькій області збільшився попит на покупку житла: тих, хто відгукувався на повідомлення, стало на 12% більше. В Івано-Франківській області зростає як попит, так і пропозиція. У порівнянні з минулим роком кількість оголошень збільшилася на 9%, а зацікавлених стало більше на 11%.

Вартість оренди будинків різниться в регіонах. За даними першого кварталу, найдорожче обійшлося б пожити на дачі або в котеджі в Київській області - майже 28 000 грн в місяць. У порівнянні з 4-м кварталом ціни зросли на 28%. А ось бюджетними пропозиціями можуть похвалитися Сумська та Харківська області. Тут провести час на заміській фазенді можна всього за 2 000 грн в місяць. До того ж у порівнянні з минулим кварталом ціни в другій області впали на 1 000 грн.

У 1-му кварталі активізувалися орендарі Тернопільській області: кількість тих, хто відгукувався на оголошення, збільшилася на 25%. На Закарпатті стало більше тих, хто шукає трикімнатні будинки - на 10%. Також попит виріс серед жителів Київської області - на 9% в порівнянні з минулим кварталом. Варіантів для них також стало більше - на 22%, водночас майже по всій Україні спостерігається спад кількості пропозицій.

Квартири: як змінилися ціни та варіанти житла

По всій країні ціни на оренду квартир істотно не змінилися. Першою за вартістю оренди 1-2-3-кімнатного житла залишається Київська область. Однак варто зазначити, що це чи не єдиний регіон, де зняти житло тепер помітно дешевше - орендодавці стали просити в середньому на 7% менше.

Найбюджетніші «однокімнатки» можна зняти в Сумській та Кіровоградській областях - за них просять 3 000 грн в місяць. Стільки можна заплатити за «трикімнатки» на Волині і Житомирщині. Цікаво, що у столичному регіоні оренда двокімнатної квартири коштує стільки ж, скільки зняти чотири трикімнатні на Волині чи Житомирщині - в середньому 12 000 грн. А ось вигідними «двокімнатками» може похвалитися Сумська і Чернігівська області - тут за таке житло попросять всього 3 500 грн в місяць.

«Рекордсмен» за зростанням кількості пропозицій з оренди квартир - Івано-Франківська область. Число оголошень з однокімнатними квартирами збільшилося -на 33%, двокімнатними - на 25%, трикімнатними - на 21%.

Якщо ж говорити про покупку, то зараз ідеальний час для тих, хто давно мріє про власну «двокімнатку» в Одеській області, адже їхня вартість знизилася на 2%. Також впали ціни на «однокімнатки» в Черкаській - на 3%. А ось «трикімнатки» по всій Україні майже не дешевшають - ціни в основному ростуть.

Двокімнатні квартири стали активніше шукати волиняни: кількість людей, які відгукувалися на оголошення про продаж квартир, зросла на 12%.

Убезпечити нерухомість від рейдерського захоплення в умовах карантину можна за допомогою сервісу SMS-МАЯК, який повідомляє не лише про зміни, що сталися, але і про спроби внести такі зміни.

IT-сервіс доступний також в екосистемі з управління ризиками LIGA360, яка об`єднує всі продукти ЛІГА:ЗАКОН у спільному середовищі для управління ризиками. Замовляйте безкоштовний повнофункціональний тестовий доступ за посиланням.

Читайте також:

Рейдери намагалися присвоїти 10 квартир в Києві

Безпека бізнесу під час карантину: як уникнути рейдерської атаки

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини