Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи завжди ДФС зобов'язана надавати точну і повну ІПК

Реклама

Податкова консультація повинна містити конкретні роз'яснення платнику практичної форми та/або моделі його поведінки у визначеному колі податкових правовідносин, але для цього платник податків повинен правильно формулювати самі запитання, які мають бути поставлені конкретно, чітко та зрозуміло, з описом індивідуальної ситуації, що склалася.

Відповідне положення міститься у постанові КАС ВС від 16 квітня 2020 року у справі № 804/7730/16.

Не втрачайте важливу інформацію в кризових ситуаціях! Будьте в курсі розкладу судових засідань та завантаженості суддів. Відстежуйте судові справи по контрагентам, аналізуйте Правові позиції та судові рішення. Формуйте власну сильну позицію з системою аналізу судових рішень Verdictum. Отримайте повнофункціональний тестовий доступ за посиланням.

Обставини справи

Приватне підприємство вернулось до суду з позовом до ДФС, в якому просило визнати недійсною та скасувати податкову консультацію , а також зобов'язати відповідача надати нову індивідуальну податкову консультацію, яка б була повною та вичерпною.

Позиція Верховного Суду

Податкова консультація за своєю правовою природою є фактично відповіддю контролюючого органу платнику податків на його питання, яка повинна містити конкретні роз'яснення такому платнику практичної форми та/або моделі його поведінки у визначеному колі податкових правовідносин.

Для цього, в свою чергу, законодавець вимагає від платника податків, який звертається за індивідуальною податковою консультацією, правильно формулювати самі запитання, які мають бути поставлені конкретно, чітко та зрозуміло, з описом індивідуальної ситуації, що склалась.

У справі, яка розглядається, судом апеляційної інстанції встановлено, що звернення позивача про надання індивідуальної податкової консультації не конкретизоване: а саме - платником не вказано спосіб здійснення заправки техніки суб'єктів господарювання, з якими укладаються договори про надання послуг, а також не розкрито умов, відповідно до яких будуть виконуватись угоди про надання послуг в частині, що стосується передачі палива.

Неповне відображення обставин та умов, у зв'язку з якими платник звернувся за роз'ясненням, позбавило відповідача можливості надати вичерпну консультацію, про що і було зазначено в листі.

В той же час органом доходів і зборів вказаним листом надано відповідь у тій формі, в якій перед ним були поставлені питання, та викладено правову позицію щодо практичного застосування положень нормативно-правових актів, які регулюють операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України, а також порядок складання та реєстрації акцизних накладних.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. LIGA360 інтегрувала всі продукти компанії ЛІГА:ЗАКОН в єдиний інформаційний простір, щоб об'єднати всю команду для спільного управління ризиками та пошуку нових можливостей в режимі віддаленої роботи.

Замовити безкоштовний повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 та ключових продуктів ЛІГА:ЗАКОН можна тут.

Також читайте:

Чи можна платника податків позбавити податкового кредиту через формальний недолік в накладній;

ДФС зобов'язана вказати конкретну причину відмови в реєстрації податкової накладної: рішення ВС;

ДПС не може нарахувати пеню за ЄСВ, перерахований на неправильний рахунок;

Чи можна позбавити платника податків податкового кредиту на ПДВ через погану репутацію контрагента.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини