Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Чи належить складання промов для судових дебатів до правничої допомоги, що відшкодовується

19.05.2020, 10:42
1649
0

При вирішенні питання щодо правничої допомоги враховується як пов'язаність їх з розглядом справи, обґрунтованість та розумність визначення у контексті обсягу заперечень
При вирішенні питання щодо правничої допомоги враховується як пов'язаність їх з розглядом справи, обґрунтованість та розумність визначення у контексті обсягу заперечень

Складання та подання таких документів, як промови у судових дебатах і адвокатського запиту відносно дати розгляду заяви про перегляд належать до правничої допомоги, що відшкодовується, якщо це відповідає умовам договору про надання правової допомоги, а час, витрачений на складання та подання цих документів, є обґрунтованим.

Відповідне положення міститься у постанові ВП ВС від 19 лютого 2020 року у справі № 755/9215/15-ц.

Для побудови виграшної стратегії захисту клієнта в суді існують сучасні діджитал-сервіси, які допомагають полегшити роботу адвоката.

Аналітична система аналізу судових рішень Verdictum надає доступ до 85 млн судових рішень та допомагає оперативно вивчити позицію конкретного судді та колег у схожих справах. Окрім цього система надає доступ до розкладу судових засідань і завантаженості суддів. Отримайте доступ до Verdictum, доки діє знижка 20% (знижка діє тільки у травні)

Обставини справи

Відповідачка подала до Великої Палати Верховного Суду заяву про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу судових витрат, у тому числі витрат на професійну правничу допомогу. Представник позивачки подала клопотання про зменшення розміру витрат на правничу допомогу, у якому просила відмовити у задоволенні заяви позивача про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу судових витрат у справі.

Позиція Великої Палати Верховного Суду

Складання та подання таких документів (промов у судових дебатах і адвокатського запиту відносно дати розгляду заяви про перегляд) прямо не передбачено ЦПК, однак, виходячи з конкретних обставин справи, адвокат самостійно визначає стратегію захисту інтересів клієнта та алгоритм дій для задоволення вимог клієнта та найкращого його захисту. Такі дії відповідають умовам договору про надання правової допомоги, а час, витрачений на складання та подання цих документів, є обґрунтованим.

Доводи позивачки, що справа неодноразово розглядалася у судах різних інстанцій, усі обставини справи були відомі і відповідачці та її представнику, а відтак обсяг часу на підготовку документів не міг бути значним, як і обсяг юридичної і технічної роботи, не можуть бути враховані при визначенні розміру витрат на правничу допомогу, оскільки не підтверджені доказами, є суб'єктивною оцінкою позивачки та спростовуються матеріалами справи, з яких убачається, що представник відповідачки надавав правові послуги у кожній судовій інстанції.

Для побудови виграшної стратегії захисту в суді необхідно багато часу приділяти вивченню правових прецедентів і норм права. ЛІГА:ЗАКОН розробила комплексне рішення LIGA360:АДВОКАТ, яке об'єднує головні інструменти для ефективної роботи адвоката в єдиному робочому просторі. Крім зручного доступу до найбільшої бази НПА, судових рішень та інформації про компанії й підприємців, ви отримуєте низку додаткових переваг: сповіщення про зміни в законодавчому полі, нові судові рішення, стан контрагентів; створення бази корисних посилань; персональну стрічку новин за обраними темами та джерелами. Спробуйте у травні зі знижкою 30 %.


Увійдіть, щоб залишити коментар