Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Електроавтомобілі можуть істотно подешевшати в Україні

Реклама

Народні депутати пропонують стимулювати розвиток галузі електричного транспорту в Україні.

Відповідні законопроекти № 3477 та № 3476 зареєстровано у Верховній Раді.

Зокрема пропонується:

1. Включити до податкової знижки (тимчасово, до 31 грудня 2030) витрати на придбання легкових автомобілів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

2. Тимчасово (до 31 грудня 2028 року) звільнити від оподаткування ПДВ операції:

- з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту, товарів для виробництва транспортних засобів оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

- з ввезення та/або постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома);

3. Тимчасово (до 31 грудня 2033 року) звільнити від оподаткування прибуток підприємств:

- електротехнічної промисловості, отриманий від реалізації електродвигунів, літій-іонних (літій-полімерних) акумуляторів, зарядних пристроїв власного виробництва, призначених для транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома);

- автомобільної промисловості, отриманий від реалізації транспортних засобів власного виробництва, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

4. Тимчасово (до 31 грудня 2030 року) передбачити звільнення від збору на обов'язкове державне пенсійне страхування фізичних осіб, які набувають право власності на легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

Також пропонується тимчасово, до 1 січня 2029 року, звільнити від сплати ввізного мита комплектуючі вироби, обладнання, що ввозяться на митну територію України виключно для виробництва транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

Бізнес потребує контролю, особливо в період нестабільних економічних умов. Моніторте стан компаній 24/7 у системі CONTR AGENT, яка містить базу досьє на понад 6,5 млн компаній та ФОП України. Почати моніторинг зараз.

Стежите за новинами вашої галузі? Спробуйте створити свій власний інфорпростір в екосистемі LIGA360. Власна стрічка новин і моніторинг з понад 1835 медіа, 20 телеканалів, 15 радіостанцій, 1 800 інтернет та друкованих ЗМІ. Обирайте що читати саме вам! Спробувати LIGA360

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини