Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

На порталі "Дія" можна підписати документ за допомогою ЕЦП: популярні питання

Реклама

На порталі “Дія” можна підписати документ за допомогою електронного підпису. Ця процедура займе всього 3 хвилини вашого часу.

Що робити, якщо немає електронного підпису?

Щоб отримати електронний підпис, зверніться до кваліфікованого надавача довірчих послуг та заповніть реєстраційну форму, внесіть свої паспортні дані та номер платника податків. Перелік надавачів за посиланням.

Інформаційно-довідковий департамент Державної податкової служби, Міністерство внутрішніх справ України та ПриватБанк надають електронний підпис безкоштовно. Вартість створення електронного підпису в інших надавачів близько 200 грн.

Електронний ключ до підпису рекомендовано зберігати на знімному носії, наприклад, флешці.

Термін дії електронного підпису становить 1-2 роки. Щоб продовжити його використання, поновіть термін дії через веб-сайт надавача.

Чи безпечно підписувати документ електронним підписом?

Так. Документ залишається лише у вашому браузері та не передається на портал "Дія". Це безпечніше, ніж підпис на папері, тому що під час накладення е-підпису завжди можна перевірити, хто саме підписав документ.

Чи має юридичну силу електронний документ?

Так, юридична сила електронного документа закріплена законодавством. Оригіналом електронного документа є електронний примірник з обов'язковими реквізитами та електронним підписом автора.

Якщо електронний документ надсилається кільком адресатам або зберігається на кількох електронних носіях інформації, кожен з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа. У ст. 8 Закону “Про електронні документи та електронний документообіг” зазначені випадки, коли електронний документ не можна застосовувати як оригінал.

Стежте за новинами вашої галузі? Спробуйте створити свій власний інфорпростір в екосистемі LIGA360. Власна стрічка новин і моніторинг з понад 1835 медіа, 20 телеканалів, 15 радіостанцій, 1 800 інтернету і друкованих ЗМІ. Обирайте що читати саме вам! Спробувати LIGA360

Також читайте:

Незабаром у "Дії" можна буде оформити субсидію та сплачувати штрафи;

Мінцифри презентувало автоцивілку у "Дії";

Паспорт в смартфоні прирівняли до паперового: Кабмін прийняв постанову щодо застосунку "Дія";

ID-картка та закордонний біометричний паспорт у "Дії" відтепер доступні кожному;

Як онлайн продовжити дію водійського посвідчення, виданого уперше на 2 роки: алгоритм дій.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини