Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Яким банкам пробачать недотримання норм під час карантину

Реклама

Національний банк запровадив низку заходів для підтримки банківського сектору в поточних економічних умовах. Черговим кроком стало ухвалення  рішення щодо незастосування до червня 2021 року до банків та банківських груп заходів впливу за порушення встановлених вимог щодо достатності капіталу, ліквідності, кредитного ризику, обмеження операцій між банком та пов'язаними з інвестором за субординованим боргом особами.

Відповідні зміни містяться у Постанові Правління Нацбанку від 4 червня 2020 року № 73 «Про деякі питання діяльності банків та банківських груп».

З повним текстом цього і інших документів можна ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити повнофункціональний тестовий доступ можна тут.

Важливо!

Таке рішення діятиме лише у разі, якщо порушення виникли через негативний вплив карантину та обмежувальних заходів на показники діяльності банку чи банківської групи, та при цьому банки чи банківські групи не допускають порушень нормативів достатності капіталу та нормативів ліквідності, передбачених статтями 75 та 76 Закону «Про банки та банківську діяльність»

Рішення не поширюється на банки, які, попри рекомендації Національного банку, здійснили розподіл прибутків за 2019 рік, виплативши дивіденди.

Національний банк пильно контролюватиме це питання

Національний банк буде здійснювати постійний нагляд за усуненням банками та банківськими групами порушень. З цією метою банки та відповідальні особи банківських груп упродовж 30 календарних днів із дня порушення  мають подати Національному банку прийнятний план заходів щодо їхнього усунення або програму капіталізації та щомісяця подавати звіти про її виконання.

Водночас у процесі усунення порушень банк зобов'язаний дотримуватися встановлених обмежень у діяльності, зокрема  щодо операцій з пов'язаними особами, розподілу капіталу, виплати додаткових винагород топ-менеджменту тощо.

Перевірити підприємство, банк або ФОП ви можете за допомогою сервісу CONTR AGENT. Сервіс дає змогу дізнатися актуальну та достовірну інформацію з державних реєстрів та відкритих джерел.

Стежите за новинами вашої галузі? Спробуйте створити свій власний інфорпростір в екосистемі LIGA360. Власна стрічка новин і моніторинг з понад 1835 медіа, 20 телеканалів, 15 радіостанцій, 1 800 інтернет та друкованих ЗМІ. Обирайте, що читати саме вам! Спробувати LIGA360

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини