30 червня набули чинності два накази Мінфіну, спрямовані на удосконалення захисту прав інтелектуальної власності на митниці.
Наказ № 281 запроваджує єдиний підхід та порядок застосування митними органами заходів до товарів, що підозрюються у порушенні прав інтелектуальної власності, а також стандартизовані форми взаємодії з правовласниками та декларантами.
Заходи не застосовуються до:
1) оригінальних товарів, тобто товарів, виготовлених за згодою правовласника, або товарів, виготовлених особою, належним чином уповноваженою правовласником на виробництво певної кількості товарів, у тому числі у кількості, що перевищує обумовлену між цією особою і правовласником;
2) особистих речей;
3) товарів, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі для власного використання і не призначені для виробничої чи іншої підприємницької діяльності, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро - через пункти пропуску для повітряного сполучення, та 500 євро - через інші пункти.
Наказом № 282 оновлено порядок реєстрації прав інтелектуальної власності у митному реєстрі, запроваджено форми заяв, які використовуються у країнах ЄС, а також переведено в електронну форму комунікації між правовласниками та Держмитслужбою.
У Мінфіні відзначили, що практична реалізація цих документів дозволить, з одного боку, посилити боротьбу з контрафактними та піратськими товарами, а з іншого - прискорити переміщення через митний кордон України оригінальних товарів та їх безперешкодне митне оформлення.
Ніхто не має права використовувати ваш бренд без дозволу. Скористайтеся ботом, який допоможе вам захистити свою інтелектуальну власність. Отримайте знижку на реєстрацію ТМ з сервісом PatentBot
Читайте також: Торговельна марка: що це таке та як її зареєструвати