Офіс великих платників нагадує, що Законом № 466 внесені зміни до Податкового кодексу, зокрема, в адмініструванні податку на додану вартість.
Вся інформація про поточні податкові зміни доступна в новому модулі ПОДАТКИ-2020, багато з матеріалів якого відкрито для вільного доступу. Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.
Зокрема, впроваджено такі зміни, що стосуються платників, які застосовують касовий метод (набрали чинності 23 травня 2020 року).
По-перше, підрядникам та субпідрядникам дозволено застосовувати касовий метод обліку за операціями з виконання підрядних будівельних робіт відповідно до пп. 14.1.266 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.
По-друге, п. 198.6 ст. 198 Кодексу визначено, що платники податку, які застосовують касовий метод та придбали товари/послуги більше ніж 1095 днів тому, і здійснили розрахунки за такими операціями, мають право включити суми податку, зазначені в податкових накладних, складених постачальниками за такими операціями, до складу податкового кредиту.
Право на формування податкового кредиту за такими податковими накладними зберігається протягом 60 календарних днів з моменту оплати. Це стосується і оплат, які здійсненні до 23 травня 2020 року. Зокрема, якщо термін 60 календарних днів спливає після 22 травня 2020 року - платник має право включити суми податків за такими податковими накладними до податкового кредиту.
Також тимчасово, з 23 травня 2020 до 1 січня 2022 року, застосовувати касовий метод обліку мають платники ПДВ, що надають послуги із забезпечення загальносуспільних інтересів в процесі функціонування ринку електричної енергії відповідно до Закону "Про ринок електричної енергії" (п. 44 підр. 2 розд. ХХ Кодексу).
Звітність - не проблема з REPORT. Сервіс онлайн-звітності містить актуальні форми, підказки до заповнення, а також найзручнішу систему керування ПДВ. Замовляйте тестовий доступ на 7 днів та переконайтеся самі.