Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як правильно оформити зупинення діяльності підприємства, щоб отримати допомогу по частковому безробіттю

Реклама

Мінекономіки у листі від 23.06.2020 р. № 3512-06/38822-07 надало роз'яснення щодо зупинення (скорочення) діяльності підприємства.

Так, абзац перший частини першої статті 47-1 Закону України "Про зайнятість населення" передбачає, що допомога по частковому безробіттю на період карантину надається застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню COVID-19.

Встановлення скороченої тривалості робочого часу передбачено ст. 51 КЗпП. Вона встановлюється для окремих категорій працівників та запроваджується без зменшення розміру заробітної плати.

Водночас відповідно до статті 56 КЗпП за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в такому випадку провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Частиною третьою статті 32 КЗпП встановлено, що у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці, зокрема, встановлення або скасування неповного робочого часу - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Враховуючи наведене, у Міністерстві вважають, що при скороченні виробництва через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, доцільно запроваджувати саме неповний робочий час.

Водночас при запровадженні неповного робочого часу працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці до такого запровадження.

У такому випадку доречно також розглянути можливість запровадження дистанційної праці, простою або надання працівникам відпусток, у тому числі відпусток без збереження заробітної плати. Можливість застосування відповідних механізмів у період проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) вже передбачена КЗпП.

Нагадаємо, Держпраці вважає, що зупинення (скорочення) діяльності має бути оформлене наказом власника або уповноваженого ним органу.

Читайте також: Працівники в "карантинних" відпустках зможуть отримувати допомогу по частковому безробіттю

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини