Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

При купівлі першого житла можна повернути сплачений пенсійний збір

29.07.2020, 11:27
5600
0

Як повернути 1% пенсійного збору при купівлі квартири
Як повернути 1% пенсійного збору при купівлі квартири

Під час оформлення у нотаріуса договору купівлі-продажу покупець квартири сплачує збір на обов'язкове пенсійне страхування в розмірі 1% від вартості квартири. Одночасно законодавець звільнив від такого збору особу яка придбаває житло вперше. Це визначено пунктом 15-1 Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій № 1740.

Слід зазначити, що нерухомим майном визнається жилий будинок або його частина, квартира, садовий будинок, дача, гараж, інша постійно розташована будівля, а також інший об'єкт, що підпадає під визначення групи 3 основних засобів та інших необоротних активів згідно з Податковим кодексом України.

Проте навіть ті громадяни, які купують житло вперше, у будь-якому випадку будуть зобов'язані сплатити пенсійний збір (оскільки відсутній алгоритм, який би надавав можливість перевірки інформації, чи дійсно особа купує житло вперше).

Детальніше про порядок повернення пенсійного збору та судову практику з цього питання читайте у матеріалі від Ігора Ясько, керуючого партнера ЮК Winner:Порядок повернення збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при купівлі житла вперше

Нагадаємо, перевірити забудовника перед купівлею квартири та поставити його на моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT


Увійдіть, щоб залишити коментар