Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

За неоформлену земельну ділянку все одно доведеться сплатити податок: проект

31.07.2020, 09:45
4389
0

Додатково ставка податку за земельні ділянки на землях водного фонду встановлюється у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки
Додатково ставка податку за земельні ділянки на землях водного фонду встановлюється у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки

22 липня у ВР зареєстровано законопроект № 3922 про внесення змін до ПК в частині плати за землю.

З текстом цього та інших законопроектів зручно ознайомитися в ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити повнофункціональний тестовий доступ можна тут.

Як зазначено у пояснювальній записці, що згідно земельно-кадастрової інформації, більшість земельних ділянок, внесених до земельного кадастру, перебувають у стані «не оформлено» або «в процесі оформлення», який роками залишається без незмін, зокрема, по м. Києву.

Як наслідок, власники нерухомого майна (нежилих будівель, споруд (їх частин)), розташованого на земельних ділянках, право власності на які в установленому законодавством порядку не оформлено, звільняються від обов'язку нарахування та сплати земельного податку, за земельні ділянки розташовані під такими будівлями, спорудами (їх частинами).

Проектом пропонується у Податковому кодексі визначити, що плата за користування земельними ділянками, які використовуються юридичними і фізичними особами, в тому числі у разі переходу права власності на будівлі, споруди (їх частини), але право власності на які або право оренди яких в установленому законодавством порядку не оформлено, встановлюється у розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Крім того, визначено, що ставка податку за земельні ділянки на землях водного фонду встановлюється у розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки..

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Важливо, що відповідно до документу платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:

- податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої групи для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва;

- податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої групи для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Нагадуємо, що контролювати дані щодо належного вам нерухомого майна можна за допомогою сервісів SMS-МАЯК та SMS-маяк Земля які повідомляють не лише про зміни, що відбулися у реєстрі, а й про спроби внести такі зміни.


Увійдіть, щоб залишити коментар