Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Термін подання заяви на списання боргу з ЄСВ спливає 31 серпня

Реклама

Податківці нагадують, що 3 червня 2020 року набув чинності новий п. 9 прим. 15 розділу «Прикінцеві та перехідні положення»  Закону про ЄСВ. Відповідно  до нововведень підлягають списанню нараховані та несплачені або нестягнуті суми недоїмки разом зі штрафами та пенею, нараховані фізичним особам - підприємцям (крім ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування) та особам, які провадять незалежну професійну діяльність, які з 01.01.2017 і до дня набрання чинності  Законом № 592 не отримували доходи (прибутки) від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО, та протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592 (до 31.08.2020) подали державному реєстратору заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності або податковому органу заяву про зняття з обліку.

Після отримання відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та за умови подання платником єдиного внеску зазначеної звітності (якщо відповідна звітність не була подана раніше) податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову.

Податковим органом може бути прийнято рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

- платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом 592;

- суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.

У разі якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті, тоді  податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

Як саме скласти заяву та яка процедура списання боргу, читайте у матеріалі: Списання боргу по ЄСВ в «непрацюючих» ФОПів

Відомості про юридичну особу та ФОП в автоматичному режимі можна контролювати за допомогою сервісу CONTR AGENT. Сервіс доступний також у екосистемі з управління ризиками LIGA360, яку створено IT-компанією ЛІГА:ЗАКОН на підтримку українського бізнесу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини