Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 1 вересня підвищується мінімальна зарплата: скільки ФОП повинен платити податків за працівників

Реклама

Народні депутати підтримали в цілому як Закон проект про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2020 рік" (реєстр. № 3963), яким підвищується розмір мінімальної зарплати з 1 вересня до 5000 гривень.

Підвищення розміру мінімальної зарплати впливає також на податкове навантаження оплати праці. Відповідно до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», мінімальна ставка ЄСВ встановлюється у розмірі 22% від мінімальної зарплати.

Отже, з 1 вересня 2020 року ЄСВ складає 1100 грн на місяць (3300 грн за квартал);

Актуальні розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, а також важливу інформацію щодо сплати ЄСВ та інших податків можна дізнатися в модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, скориставшись тестовим доступом

За співробітника, який працює на мінімальній зарплаті, роботодавець має сплатити:

Ставка 5000 грн (із них ПДФО 18% (900 грн) та військовий збір 1,5% (75 грн)) + ЄСВ (1100 грн) = 6100 грн/місяць.

З них «на руки» співробітник отримає 4 025 грн, оскільки ПДФО і ВС утримуються з його ставки, а роботодавець вносить ЄСВ.

Загальна сума сплачених податків складе 2 075 грн/місяць.

Спростити процес сплати податків та подачу звітності до держорганів допоможе бот-бухгалтер ReporTax для ФОП. ReporTax показує податкову заборгованість та дозволяє її cплатити.

Більше інформації щодо ефективної практики бухгалтерського та податкового обліку можна отримати в Професійному рішенні для бухгалтера - одному інструменті для бухгалтера та аудитора. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини