Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За несвоєчасну сплату ЄСВ адмінвідповідальність застосовується навіть під час карантину

Реклама

ДПС відповідає на запитання: Чи звільняються від адміністративної відповідальності ФОП за несвоєчасну сплату ЄСВ за квартал у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?

У зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, фізичні особи - підприємці тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року за себе.

Крім того, за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону про ЄСВ, не застосовуються.

Проте за несвоєчасну сплату єдиного внеску, зокрема, до фізичних осіб - підприємців, які забезпечують себе роботою самостійно, застосовується адміністративна відповідальність відповідно до ст. 165 прим. 1 КпАП.

Враховуючи викладене, до платників єдиного внеску - фізичних осіб - підприємців, які забезпечують себе роботою самостійно, на період дії карантину не застосовуються штрафні санкції та не нараховується пеня за неповну сплату або несвоєчасну сплату сум єдиного внеску, проте відсутня норма щодо звільнення від адміністративної відповідальності за зазначені порушення.

Звітність - не проблема з REPORT. Сервіс онлайн-звітності містить актуальні форми та реквізити для сплати податків, шаблони базових первинних документів та підтримку користувачів в чаті . Замовляйте тестовий доступ та переконайтеся самі.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини