Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи може відокремлений структурний підрозділ сплатити ЄСВ за саме підприємство

Реклама

Нарахування і сплата (перерахування) єдиного соціального внеску здійснюється тими відокремленими структурними підрозділами підприємства, установи, організації, які мають окремий баланс, самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами, з якими перебувають у трудових правовідносинах, а саме: використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).

Відповідне положення міститься у постанові КАС ВС від 7 липня 2020 року у справі № 808/507/16. З повним текстом цього рішення можна ознайомитися у системі аналізу VERDICTUM. Це незамінний інструмент для юристів містить 85 млн судових рішень з господарських, цивільних, кримінальних та адміністративних справ, відображає історію проходження справ та подібні рішення. Швидко аналізуйте правові позиції Верховного Суду, моніторте розклад судових засідань та завантаженість суддів.

Обставини справи

При прийнятті судових рішень, суди попередніх інстанцій виходили з того, що сплата коштів від платника Відособленого підрозділу ЗДП "Радіоприлад" ЗТФ є сплатою коштів ЗДП "Радіоприлад". Відособлений підрозділ ЗДП "Радіоприлад" ЗТФ як один з відділів позивача може діяти від імені та за дорученням ЗДП "Радіоприлад". ЗДП "Радіоприлад" було виконано обов'язок по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державна соціальне страхування шляхом перерахування коштів платіжними дорученнями на відповідний рахунок, де платником вказано один з підрозділів, який представляє платника та виступає від його імені.

Не погодившись з висновками судів першої та апеляційної інстанцій, ДПІ оскаржила їх у касаційному порядку.

У касаційній скарзі відповідач просить скасувати рішення судів.

В обґрунтування доводів касаційної скарги відповідач зазначає про безпідставність висновків судів попередніх інстанцій стосовно того, що сплачені відокремленим підрозділом суми єдиного внеску можна вважати сплаченими Запорізьким державним підприємством "Радіоприлад". В даному випадку, згідно платіжних доручень в полі "код платника" зазначено - ЗТФ ЗДП "Радіоприлад" (код 25764081), в призначенні платежу - ЗДП "Радіоприлад" (код 14313317).

Нагадає підприємцям, коли платити податки і подавати звіти бот-бухгалтер ReporTах. Крім того, бот самостійно перевіряє чи немає у вас податкових боргів і штрафів перед державою. Після перевірки - допоможе сплатити борг миттєво.

Позиція Верховного Суду

ВС зазначив, що нарахування і сплата (перерахування) єдиного соціального внеску здійснюється тими відокремленими структурними підрозділами підприємства, установи, організації, які мають окремий баланс, самостійно ведуть розрахунки із застрахованим особами, з якими перебувають у трудових правовідносинах, а саме: використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).

Разом з тим, вирішуючи даний спір суди попередніх інстанцій, з урахуванням приписів пункту 1 частини першої статті 4 Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", не з'ясували, чи має Відособлений підрозділ Запорізького державного підприємства "Радіоприлад" ЗТФ окремий баланс та чи здійснювалась сплата єдиного соціального внеску щодо застрахованих осіб, які безпосередньо перебувають з ним у трудових правовідносинах та щодо яких він виступає податковим агентом.

Вся інформація про поточні податкові зміни доступна в новому модулі ПОДАТКИ-2020, багато з матеріалів якого відкрито для вільного доступу. Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини