Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Неоплата праці у вихідний день: яка відповідальність передбачена

Реклама

Відповідно до ст. 72 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Про це повідомляє Державна служба України з питань праці.

Що робити, якщо сторони дійшли згоди щодо надання іншого дня відпочинку за умови роботи в вихідний день, проте роботодавець порушив цю норму закону.

У разі виконання припису центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та усунення виявлених порушень, у визначені приписом строки заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. При цьому, якщо припис про усунення виявлених порушень, виданий інспектором праці, не виконаний - застосовуватимуться фінансові санкції, передбачені абз. 9 ч. 2 ст. 265 КЗпП, у розмірі мінімальної заробітної плати. Крім того, вчинення порушення, повторно протягом року з дня виявлення порушення - у двократному розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

Актуальні розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, а також важливу інформацію щодо сплати ЄСВ та інших податків можна дізнатися в модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, скориставшись тестовим доступом

Якщо сторони дійшли згоди компенсувати роботу в вихідний день у грошовій формі у подвійному розмірі, і роботодавець порушує норми вимог ст. 72, ст. 107 КЗпП

Тоді, відповідно до ч.7 ст. 265 КЗпП у разі виконання припису у визначені строки заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. Проте, якщо припис буде не виконаний - застосовуватимуться фінансові санкції передбачені абз. 5 ч. 2 ст. 265 КЗпП, а саме, у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Важливо!

У разі сплати юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, яка використовує найману працю, 50 % розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, така постанова вважається виконаною.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю згідно з вимогами ч. 10 ст. 265 КЗпП.

Також, за порушення вимог статті 72 КЗпП передбачена адміністративна відповідальність, яка визначена ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З актуальними проблемами легалізації трудових відносин і доходів можна ознайомитися у виданні "ЮРИСТ&ЗАКОН". Ви можете придбати повний доступ до електронного видання "ЮРИСТ&ЗАКОН" за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини