Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Купівля житла на вторинному ринку: як убезпечити себе від шахраїв

Реклама

Офіс протидії рейдерству розпочав серію публікацій - практичні поради від експертів Офісу для громадян, які планують придбати нерухомість.

Перший матеріал присвячений питанню купівлі житла на вторинному ринку. Фахівці підготували алгоритм дій, який дозволить самостійно перевірити юридичну «чистоту» квадратних метрів і уникнути проблем із нерухомістю в майбутньому.

Крок 1. Отримати інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Для цього потрібно:

 • Увійти (реєстрація не обов'язкова) до Кабінету електронних сервісів, розділ «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно», підрозділ «Отримати інформаційну довідку».

 • Вхід в підрозділ «Отримати інформаційну довідку» відбувається за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП)

 • Після авторизації в системі можна здійснити пошук за 3 критеріями:
  - за адресою;
  - за реєстраційним номером об'єкту нерухомості;
  - за кадастровим номером земельної ділянки.

 • Сплати адміністративний збір (30 грн - вартість послуги + 3 грн - комісія).

 • Завантажити сформовану інформаційну довідку щодо об'єкту нерухомого майна.

Відповідна довідка дасть змогу з'ясувати:

- кому належить квартира, чи є інші співвласники;
- коли була набута нерухомість у власність та підстави її набуття;

- чи зареєстровані будь-які права на нерухоме майно, окрім права власності (право оренди, право господарського відання, право оперативного управління);

- чи наявні щодо нерухомого майна будь-які обтяження (арешт, заборона відчуження, іпотека).

Контролювати дані щодо належного вам нерухомого майна можна за допомогою сервісів SMS-МАЯК які повідомляють не лише про зміни, що відбулися у реєстрі, а й про спроби внести такі зміни.

Крок 2. Скористатися інформацією, яка розміщена у розділі «Стан розгляду справ» на вебпорталі «Судова влада України», аби з'ясувати, чи не був об'єкт нерухомого майна предметом судових спорів.

Критерієм пошуку у цьому разі може бути П.І.Б. власника об'єкту нерухомого майна: цю інформацію потрібно вказати в графі «Сторона по справі».

Читайте також: Шахрайські схеми з нерухомістю

Крок 3. Перевірити, чи існує суттєва заборгованість зі сплати комунальних платежів у теперішнього власника житла.

У разі, якщо постачальник послуг звернувся до суду з вимогою повернути суму заборгованості за надані комунальні послуги та суд видав відповідний судовий наказ, - вказана інформація буде відображена в Єдиному реєстрі боржників.

Також не зайвим буде проаналізувати «ланцюг» переходів права власності на майно. Однак самостійно отримати таку інформацію майбутній власник житла не зможе, для цього потрібно звернутися до найближчого державного реєстратора.

Аби отримати відповідну інформацію, реєстратору необхідно надати документ, що посвідчує особу, і сплатити адміністративний збір.

Якщо буде з'ясовано, що власники нерухомості часто і швидко змінювалися, - це буде тривожним «сигналом» для майбутнього власника, який може свідчити про шахрайські дії із майном, наголошують експерти Офісу протидії рейдерству.

Що необхідно зробити перед купівлею нерухомості на ринку первинного або вторинного житла - читайте у консультації від юриста ЮКК "Де-юре" Олени Коробенко:Купівля квартири: що і як потрібно перевіряти?

Перевірити забудовника перед купівлею квартири та поставити його на моніторинг можна також з допомогою сервісу CONTR AGENT

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини