Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці стежать за схемами ухилення від сплати податків

Реклама

Податківці повідомляють про низку викритих схем ухилення від сплати податків.

Зокрема, до поля зору Донецьких податківців потрапила діяльність одного з підприємств, яке відображало операції з придбання різноманітного обладнання та картоплі продовольчої, а реалізовувало пшеницю. При цьому підприємство мало на правах власності і користування земельні ділянки, однак особливу увагу податківців привернуло те, що згідно з податковою звітністю у підприємства була відсутня достатня кількість працівників для оброблення цих земельних ділянок. Також не була заявлена наявність власного або орендованого автотранспорту, а придбання послуг з перевезення придбаної/реалізованої продукції підприємством не здійснювалось. Фахівці податкової служби регіону направили інформацію до центрального апарату ДПС та в результаті відпрацювання схему ухилення від оподаткування обсягом 7,8 млн грн припинено, упереджено втрати ПДВ у сумі 1,6 млн гривень.

Працівниками ГУ ДПС у Рівненській області в рамках моніторингу реєстрації ПН  упереджено розповсюдження  ризикового податкового кредиту. Особливу увагу привернули «підготовчі дії» підприємтсва: зміна місця реєстрації (підприємство «переїхало» з Одещини до Рівненщини), зміна назви, керівника і засновника. Після зміни реєстрації підприємством здійснено спробу сформувати ліміт за рахунок реєстрації РК до ПН, складених ще у 2017-2019 роках. Фактично підприємству нібито «повернули» реалізовані через роздрібну мережу ваучери поповнення одного з мобільних операторів та інші товари на суму ПДВ 12,5 млн гривень. Реєстрація РК була зупинена за наявними ознаками ризиковості з пропозицією надати пояснення та копії документі. Однак станом на 14.09.2020 такі підтвердження, а також скарги на зупинення реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних до ДПС не надходили. Таким чином, була упереджена можливість реєстрації зазначеним суб'єктом податкових накладних з метою формування податкового кредиту з ознаками фіктивності.

Контролюйте ризики блокування ПН та отримуйте комплексну підтримку на всіх етапах роботи зі звітністю разом з REPORT. Сервіс містить актуальні форми, підказки до заповнення, а також найзручнішу систему керування ПДВ. Замовляйте тестовий доступ та переконайтеся самі.

У Кіровоградській області було виявлено комплекс операцій одного з суб'єктів господарювання з ознаками проведення безтоварних операцій. Підприємство змінило юридичну адресу провадження господарської діяльності з м. Маріуполя на відповідну у м. Кропивницькому. Як з'ясувалося, посадові особи підприємства, маніпулюючи електронними відомостями, зареєстрували та розповсюдили в електронному документообігу Системи електронного адміністрування ПДВ документи прикриття по безтоварних операціях в еквіваленті більше 60 млн грн ПДВ.  Це податкові накладні на реалізацію товарів та послуг, які не вироблялись та не були фактично придбані за ланцюгами постачання.  Тобто від таких операцій ПДВ підприємством до сплати не нараховувався та виник «віртуально» за рахунок придбання інших товарно-матеріальних цінностей та/або послуг (зокрема тютюнових виробів). За результатами проведених оперативних заходів не встановлено місцезнаходження підприємства та його посадових осіб, а також місць провадження господарської діяльності. ДПС звернулась до правоохоронних органів із заявою про ймовірно ризикову діяльність підприємства, за наслідками розгляду якої прийнято рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі досудових розслідувань кримінального провадження, ознаки та відповідальність за скоєння якого передбачені ч.1 ст.205-1 Кримінального кодексу України (внесення завідомо неправдивих відомостей до ЄДР при реєстрації підприємства). Також підприємство внесено до переліку суб'єктів фіктивного підприємництва.

ДПС у Житомирській області також упереджено черговий факт розповсюдження ризикового податкового кредиту. Так, основним завданням двох підприємств (вид діяльності - оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням) було створення та подальша реалізація фіктивного податкового кредиту. Суть схеми полягає в тому, що ці підприємства придбавали суміш вугілля кам`яного, яке в подальшому планували реалізувати на електричні станції України. Проте даний вид товару був отриманий шляхом так званих «скруток» - згідно з наявними документами у постачальника, товар був ним отриманий як продукти харчування, які були реалізовані зазначеним підприємствам у вигляді суміші вугілля кам`яного.

Відділом аналітики податкових ризиків ГУ ДПС у Житомирській області було припинено можливість штучного формування податкового кредиту зазначених суб'єктів господарювання та заблоковано оборудку шляхом внесення даних підприємств  згідно з п. 8 Критеріїв постанови № 1165 від 11.12.2019 до переліку ризикових.

Як позбутися статусу ризикового платника ПДВ, читайте за посиланням

Нагадаємо, раніше ДПС повідомляла про викриті схеми мінімізації податкових зобов'язань у Одеській та Київській областях.

ЛІГА:ЗАКОН презентує Verdictum PRO - першу систему аналізу судових рішень із функціоналом передбачення вірогідності перемоги в суді за допомогою штучного інтелекту. Система Verdictum PRO дає змогу визначити вірогідність ухвалення схожого судового рішення за допомогою математичних моделей машинного зчитування інформації. Сьогодні Verdictum PRO аналізує понад 80 млн документів. Долучайтеся до перших користувачів революційного рішення Verdictum PRO.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини