Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Небанківські фінансові установи отримали нові можливості

Реклама

Національний банк України дозволив небанківським фінансовим установам та операторам поштового зв'язку передавати іншим таким же установам чи операторам свої повноваження щодо здійснення операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, уклавши між собою відповідний договір.

Про це повідомили на сайті регулятора.

Йдеться про небанківські фінансові установи та операторів поштового зв'язку, які мають ліцензію Національного банку на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків і є платіжними організаціями та/або учасниками платіжної системи.

Зазначено, що таке нововведення до порядку здійснення операцій із приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу дасть можливість компаніям розширити сферу бізнес-діяльності, а споживачам - обирати зручні для них пункти обслуговування.

Крім того, регулятор визначив, що пункт надання фінансових послуг - це робоче місце працівника, облаштоване технічним пристроєм із відповідним програмним забезпеченням, який дає змогу працівникові сформувати електронний документ на переказ готівки та забезпечує оброблення і передавання інформації до банку та/або платіжної організації платіжної системи в режимі реального часу.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 19 жовтня 2020 року № 143 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 12 лютого 2013 року № 42", що набирає чинності сьогодні, 23 жовтня 2020 року.

__

Запрошуємо на Курс ІАВ за Міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ). Курс навчання атестований Комітетом по визнанню якості кваліфікацій і програм при Міністерстві освіти Великобританії Qualification and Curriculum Authority (QCA). Після успішного сладання іспиту, Ви отримуєте Сертифікат державного зразка Великобританії.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини