Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оновлені правила реєстрації автомобілів

Реклама

Уряд вніс зміни до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів. Відповідну постанову № 1273 ухвалено 16 грудня 2020 року.

Дозволено проводити державну реєстрацію нових транспортних засобів за участю суб'єктів господарювання, які стоять на обліку в Головному сервісному центрі МВС та здійснюють продаж таких транспортних засобів. Перша реєстрація транспортного засобу відбуватиметься за наявності відомостей в Державному реєстрі сертифікатів відповідності транспортних засобів та реєстрі виданих сертифікатів типу транспортних засобів.

Якщо автомобіль належать декільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), у графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію або тимчасового реєстраційного талону транспортних засобів робиться запис щодо іншого співвласника.

Постанова також переводить частину послуг реєстрації у онлайн формат та скорочує час безпосереднього обслуговування в сервісному центрі МВС.

Зокрема, через Електронний кабінет водія можна буде:

 • подавати документи, необхідні для отримання номерних знаків та реєстраційних документів (якщо транспортному засобу не потрібен огляд експертної служби МВС);

 • замовляти з числа наявних у сервісному центрі МВС номерні знаки, у тому числі й платні;

 • оформляти договори купівлі-продажу транспортних засобів в електронному вигляді.

Скасовано необхідність проходження експертного огляду для здійснення перереєстрації транспортного засобу у зв'язку:

 • із зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, власного імені, по батькові (за наявності), місця проживання фізичних осіб;

 • отриманням чи перезакріпленням індивідуального номерного знака або “платного” номерного знака;

 • видачею (повернення) реєстраційних документів для виїзду за кордон або тимчасового реєстраційного талона.

Нововведеннями передбачається можливий продаж транспортного засобу у разі успадкування без здійснення його попередньої перереєстрації на спадкоємця.

Також при перереєстрації транспортного засобу без зміни власника або в разі успадкування транспортного засобу наявний номерний знак може бути залишений - за умови його відповідності наразі чинним встановленим вимогам.

У разі наявності в Єдиному реєстрі боржників відомостей про власника транспортного засобу дозволяється перереєстрація транспортного засобу, не пов'язана з його відчуженням, а також перереєстрація транспортного засобу придбаного на електронних торгах або отриманого в рахунок погашення боргу в порядку, установленому Законом про виконавче провадження.

Під час перереєстрації транспортних засобів, що належать юридичним особам недержавної форми власності, крім документів, визначених цим Порядком, додаються копії відповідних рішень власників, засвідчених у встановленому порядку, або документи про перехід права власності.

Перереєстрація транспортних засобів, які є внесками учасників до статутного капіталу господарських товариств, проводиться на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічного паспорта), акта приймання-передачі транспортного засобу за формою згідно з додатком 2, справжність підпису на якому засвідчено нотаріально, та нотаріально засвідчених копій рішення товариства про згоду прийняти такі транспортні засоби і виписки з розділу статуту юридичної особи щодо внесення таких транспортних засобів до статутного капіталу товариства

Для транспортних засобів, переобладнаних для роботи на газових паливах, відповідність вимогам безпеки дорожнього руху підтверджується сертифікатом відповідності або відомостями про такий сертифікат, що містяться в Державному реєстрі сертифікатів відповідності транспортних засобів.

Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів скасовується:

 • на підставі документів, що підтверджують установлення факту знищення, підробки або зміни ідентифікаційного номера транспортного засобу, номера двигуна або заміни без відповідного дозволу номерної панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу;

 • на підставі відомостей про транспортний засіб, що перебуває під дією обтяжень, або у разі подачі документів, інформація в яких не відповідає відомостям відповідних державних реєстрів;

 • у разі визнання недійсним правочину, на підставі якого проводилася державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортного засобу;

 • на підставі рішення суду;

 • у разі встановлення факту підроблення митних документів або нездійснення митного оформлення транспортного засобу.

Зустрічайте нові можливості системи пошуку та аналізу контрагентів CONTRAGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Відтепер користувачам системи CONTRAGENT доступна можливість перегляду досьє Персон: керівників та бенефіціарів компаній. Також всім користувачам доступне відображення інформації щодо наявності компаній у Єдиному реєстрі боржників та Автоматизованій системі виконавчого провадження. Встигніть скористатися перевагами CONTRAGENT зі знижкою 30% за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини