Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Дискримінаційну рекламу заборонять: проект прийнято за основу

Реклама

Рада прийняла за основу проект № 3427 "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі".

Запропонованими змінами до чинного Закону України «Про рекламу» пропонується:

- дати визначення понять «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за ознакою статі»;

- посилити відповідальність за порушення законодавства про рекламу;

- посилити захист прав споживачів реклами.

Дискримінаційною вважатиметься реклама, яка вміщує чи використовує твердження та/або зображення, які є дискримінаційними за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками щодо особи та/або групи осіб, а також такі, що дискредитують товари інших осіб.

Дискримінаційна реклама за ознакою статі - реклама, яка:

- містить твердження та/або зображення про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншого виду перевагу однієї статі над іншою, та/або про стереотипність ролі чоловіка та жінки, що обмежує свободу життєвого вибору людини;

- принижує гідність людини за ознакою статі;

- демонструє насильство за ознакою статі;

- містить зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об'єкту з метою привернення уваги споживача, та/або натяки (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не мають прямого відношення до рекламованого продукту чи способу його споживання.

Дискримінаційна реклама забороняється. Відповідальність за дискримінаційну рекламу несе рекламодавець.

Штраф порушення правил реклами послуг із працевлаштування (зазначення у вакансії віку кандидатів, пропозиція роботи лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі тощо) буде зменшено з 10 до 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Проте зростуть штрафи за повторні порушення законодавства про рекламу і застосовуватимуться не в подвійному розмірі штрафу, а в тридцятикратному розмірі вартості розповсюдженої реклами.

Удвічі зростуть штрафи за неподання або несвоєчасне подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами (зі 100 до 200 НМДГ) та у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог закону (з 300 до 600 НМДГ).

Як ефективно організувати роботу та захистити свій бізнес в умовах карантину? З рішенням Liga360: Керівник. Ви зможете перевірити надійність партнерів, контролювати згадки про вашу компанію в ключових українських ЗМІ та отримувати сповіщення щодо змін законодавства і судових рішень. А комунікувати з колегами в режимі віддаленої роботи - не проблема, адже в Liga360 можна обговорювати ризики та можливості всією командою. Замовляйте тестовий доступ до Liga360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини