Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Фізособи повинні подати податкову декларацію до 5 травня

Реклама

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує про порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу або обміну фізичними особами об'єктів рухомого майна, який визначений статтею 173 Податкового кодексу.

Дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою 5 %.

Подати звітність без помилок та вчасно допоможе онлайн-сервіс Liga:REPORT. У ньому все, що потрібно підприємцю - усі актуальні форми звітів з підказками, шаблони первинних документів, електронна книга обліку доходів. Переконайтеся самі

Поряд з цим, із загального правила є винятки.

Так, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна, у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда) не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об'єкта рухомого майна, у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда), підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 %. Крім того, такий дохід оподатковується військовим збором 1,5 % (п.п. 1.2 п. 16 підрозділ 10 Перехідних положень ПК).

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда) або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором 1,5 %.

Так, при здійсненні обміну квартири не оподатковується дохід, отриманий кожною стороною угоди у вигляді вартості об`єкта обміну за умови, якщо це перший обмін протягом року і, якщо об`єкт, що відчужується, знаходиться у власності понад три роки, за винятком майна, отриманого в спадщину. Якщо ж такі умови не дотримані, то кожна сторона платить податок, такий же, як від продажу нерухомості.

При даруванні нерухомості необхідно звернути увагу на ступінь споріднення. Якщо родич першого або другого ступеня споріднення (це може бути батько, мати, чоловік, дружина, брат, сестра) подарував нерухоме майно, податок при цьому дорівнює нулю. Якщо подарував не близький родич або хтось чужий - дохід при цьому оподатковується за ставкою 5 % ПДФО та 1,5% військового збору.

Якщо ж подарунок отримано від нерезидента або ж подарували нерезиденту, застосовується ставка податку 18% ПДФО та 1,5% військового збору.

Отже, громадяни, які здійснювали будь-які операції з нерухомим майном, повинні звернутись до податкових органів за місцем своєї реєстрації та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2020 рік. Термін подання такої декларації - до 1 травня поточного року. Так, у зв'язку з перенесенням робочих днів через свята, необхідно подати звітність до 5 травня.

Уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини