Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Надання в оренду частини земельної ділянки: чи платити податок

Реклама

У Головному управлінні ДПС у Луганській області зазначили, що у разі отримання фізичною особою - орендодавцем доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі - орендарю (не суб'єкту господарювання), орендодавець повинен нарахувати податок на доходи фізичних осіб та сплатити (перерахувати) його за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості) в строки, встановлені Податковим кодексом).

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за звітний період в установлені ПК строки до податкової, в якій перебуває на обліку платник податків. У поточному році це необхідно зробити до 30 квітня (включно) за доходи, отримані протягом 2020 року.

Нагадаємо, що відповідно до підпункту 170.1.5 ПК, якщо орендар є фізичною особою, яка не є самозайнятою особою, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.

Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок на доходи фізичних осіб до бюджету в строки, встановлені ПК для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (підпункт «а» підпункту 170.1.5 ПК).

Спробуйте вже зараз почати користуватися онлайн-версією Книги обліку з Liga:REPORT для ФОП. Сервіс містить усі необхідні форми звітів з підказками, податковий календар, автоматичні нагадування, перевірку заборгованості перед державою. Придбати за найнижчою ціною

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини