Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суд може виключити здобуті докази через неналежну правову допомогу

Реклама

Суд може, зважаючи на пасивну поведінку адвоката під час досудового розслідування, що спричинила порушення права обвинуваченого на захист, виключити докази, здобуті за участю такого захисника, а також похідних від них доказів.

Так, ККС ВС у постанові від 11 лютого 2021 року у справі № 199/5500/15-к висловився щодо порушення права на захист у зв'язку з неналежною правовою допомогою, наданою адвокатом.

З матеріалів провадження вбачається, що суд першої інстанції належним чином дослідив це питання та відреагував на відповідні доводи сторони захисту.

Так, суду першої інстанції було надано копію рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області, яким до адвоката застосовано дисциплінарне стягнення за те, що при наданні правової допомоги обвинуваченому (1-2 квітня 2015 року) вона діяла пасивно, не провела конфіденційного побачення з клієнтом, не заявляла жодних клопотань під час проведення першочергових слідчих дій в інтересах свого підзахисного, не оскаржувала в апеляційному порядку ухвалу суду про обрання підзахисному міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Суд погодився, що адвокат на початковому етапі досудового розслідування до вступу в кримінальне провадження захисника Лещенко Т.О. хоча і користувався правовою допомогою захисника, однак така допомога носила символічний характер і не була кваліфікованою, ефективною правничою допомогою, тобто мало місце порушення права обвинуваченого на захист.

Тому суд виключив докази, здобуті за участю захисника Новік Л.Є., та похідні від них докази (протокол слідчого експерименту з CD-диском фіксування, показання понятих і в цій частині слідчого, висновок додаткової судово-медичної експертизи), визнавши їх недопустимими, отриманими з порушенням права на захист.

Які цифрові рішення допоможуть у роботі адвоката? LIGA360:Адвокат НААУ - це робочий онлайн-простір, що надає доступ до кабінету адвоката НААУ, навчальних продуктів ВША та інформаційних продуктів ЛІГА:ЗАКОН. Замовте систему прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини