Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Розміри та терміни сплати ЄСВ у 2021 році

Реклама

ДПС у Житомирській області нагадує, що ЄСВ - це консолідований страховий внесок в Україні, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі.

У 2021 році розмір мінімальної зарплати буде змінюватися двічі:

з 1 січня (6000 грн) та з 1 грудня (6500 грн). А отже, буде змінюватися мінімальний страховий внесок з ЄСВ:

  • з січня по листопад - 1320 грн. (6000 х 22%);

  • за грудень - 1430 грн. (6500 х 22%).

Податківці звертають увагу, на терміни сплати ЄСВ самозайнятими особами у 2021 році:

- ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування незалежно від обраної групи - до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок;

- ФОП, які обрали загальну систему оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність - до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Остаточний розрахунок за календарний рік до 10 лютого наступного року.

Мінімальний розмір ЄСВ для підприємців, який підлягає сплаті, становить:

за І квартал 2021 року - 3960 грн. (термін сплати 19 квітня 2021 року);

за ІІ квартал 2021 року - 3960 грн. (термін сплати 19 липня 2021 року);

за ІІІ квартал 2021 року - 3960 грн. (термін сплати 19 жовтня 2021 року);

за IV квартал 2021 року - 4070 грн. (термін сплати 19 січня 2022 року).     

Крім того, з 01.01.2021 розширено коло осіб, які звільняються від сплати ЄСВ:

для ФОП (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства скасовується обов'язок сплачувати мінімальний розмір ЄСВ за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).

Тобто, для фізичних осіб, які застосовують загальну систему оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства, у разі якщо не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, самостійне визначення бази нарахування єдиного внеску є виключно правом, а не обов'язком для зазначених платників.

Звільняються від сплати ЄСВ за себе фізичні особи - підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску тільки добровільно.

Звільняються від сплати єдиного внеску за себе:

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як фізичних осіб - підприємців і провадження ними одного виду діяльності одночасно як фізичною особою - підприємцем, так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичні особи - підприємці, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Подавати звітність й платити податки найпростіше в LIGA360. Завжди актуальні реквізити, форми та ще 50 інструментів для щоденних робочих завдань. Спробуйте тестовий доступ до комплексу інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360 прямо сьогодні.

Читайте також:

У ДПС нагадали, що змінилося для єдинників з 1 січня 2021 року

Суми податків для ФОП з 1 січня 2021 року

Які штрафи не застосовуються до платників ЄСВ під час карантину

Відповідальність ФОП за несплату ЄСВ

Чи повинні ФОП повідомляти про факт сплати за них ЄСВ роботодавцем

Що є базою нарахування ЄСВ для ФОП на загальній системі оподаткування

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини