Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як змінити цільове призначення земельної ділянки

Реклама

У Центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги роз'яснили, що усі землі України за основним цільовим призначенням поділяються на певні категорії (ст. 19 Земельного кодексу).

Всього на сьогодні існує дев'ять категорій земель:

 • сільськогосподарського призначення;

 • житлової та громадської забудови;

 • природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення;

 • оздоровчого призначення;

 • рекреаційного призначення;

 • історико-культурного призначення;

 • лісогосподарського призначення;

 • водного фонду;

 • промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

У межах кожної категорії земель виокремлено декілька видів цільового призначення земель. Класифікація яких наразі затверджена наказом Держкомзему від 23.07.2010 р № 548.

На сьогодні дозвіл на зміну цільового призначення земельної ділянки вже не потрібен. Для першого кроку необхідна нотаріально засвідчена заява на зміну цільового призначення земельної ділянки, підписана власником. Саме ця заява і буде підставою для розробки документації землеустрою щодо зміни цільового призначення землі.

Для розробки документації необхідно звернутись в землевпорядну організацію, яка має у своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників, та укласти відповідний договір на розробку документації із землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки.

Розробка документації  із усіма погодженнями займає в середньому від 1-го до декількох місяців часу, протягом яких необхідно отримати додаткові вихідні дані, розробити документацію (скласти картографічні матеріали, креслення та ін.)

Розроблену документацію про  зміну цільового призначення необхідно погодити в наступних організаціях:

 • місцеве управління Держгеокадастру;

 • місцевий відділ архітектури та містобудування;

 • інші організації в окремих індивідуальних випадках.

Згідно постанови Кабміну № 208 “Про внесення змін до постанови КМУ від 31 серпня 2016 р. № 580” набула чинності 1 травня 2020 року, розробник документації із землеустрою за принципом екстериторіальності за визначенням, подає документацію на погодження лише в електронній формі та через особистий кабінет.

Висновок про розгляд документації із землеустрою надсилається розробнику на електронну пошту, скріплений лише Електронним цифровим підписом і має містити штрихкод.

Після отримання  позитивних висновків за результатами погодження, документація із землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки передається на затвердження до органу місцевого самоврядування (селищної, сільської,  міської ради народних депутатів).

Орган місцевого самоврядування на черговій сесії приймає рішення про затвердження чи щодо відмови у затвердженні документації із землеустрою. Відмова у затвердженні документації із землеустрою може бути оскаржена в судовому порядку.

Тут також варто зазначити, що затвердження документації по земельній ділянці, яка знаходиться за межами населеного пункту, здійснюється районною державною адміністрацією.

Після затвердження, подаємо  документацію  щодо зміни цільового призначення земельної ділянки  державному кадастровому реєстратору до місцевого управління Держгеокадастру з метою внесення відомостей про зміну цільового призначення до Державного земельного кадастру (ДЗК).

Додатково до документації про  землеустрій  необхідно надати державному кадастровому реєстратору обмінний файл у форматі ХML, який містить певний перелік даних , що спрощують реєстратору внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

Плату за внесення до земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення земельної ділянки скасовано.

Інформація про нове цільове призначення земельної ділянки  передається з Державного земельного кадастру в реєстр речових прав на нерухоме майно без вашої участі автоматично.

Захистіть свою нерухомість з системою SMS-Маяк. Онлайн-контроль змін статусу нерухомості та земельних ділянок.

ЛІГА:ЗАКОН пропонує комплексний інструмент LIGA360 для агробізнесу, який дає змогу команді працювати в єдиному робочому просторі. Комплекс інформаційно-аналітичних продуктів містить головні інструменти, які допомагають відстежувати зовнішні ризики й ухвалювати сильні рішення для втримання лідерських позицій.

Читайте також:

Вимоги до різних видів діяльності, пов'язаних з землею, та особливості оподаткування

Для отримання пільги зі сплати земельного податку потрібно написати заяву до 1 травня

Як зареєструвати земельну ділянку: 6 кроків

Громадяни, які самі обробляють земельні ділянки, мають задекларувати свої доходи

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини