Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Через систему BankID Нацбанку вже можливо стати клієнтом банку віддалено

Реклама

Банки України почали реалізовувати послуги, які можна отримати без відвідування відділень, використовуючи віддалену ідентифікацію клієнтів за допомогою Системи BankID Нацбанку.


Про це повідомляють на сайті регулятора.

"Система BankID Нацбанку може бути успішно задіяна під час дистанційного відкриття рахунків у банках, а також під час надання інших як фінансових, так і нефінансових послуг. Це вже підтверджує практичний досвід низки банків - учасників системи. Очікуємо, що найближчими часом кількість банків, які надають послуги віддалено через Систему BankID Нацбанку, буде зростати. Це позитивно вплине на фінансовий ринок: клієнти отримають ширші можливості у виборі банків, пожвавиться конкуренція між банками, що неодмінно призведе до покращення якості послуг для кінцевого споживача", - наголосив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку Андрій Поддєрьогін.

Так, банки використовують Систему BankID Нацбанку для віддаленої ідентифікації користувачів електронних грошей. АБ "Укргазбанк" став першим банком, який реалізував можливість дистанційного отримання банківських послуг з використанням Системи BankID Нацбанку. Вона доступна для користувачів електронних грошей, емітентом яких є цей банк. Проєкт з емісії цих електронних грошей реалізований банком в партнерстві з ТОВ "Ізі Софт" та базується на продукті електронні гроші НПС "ПРОСТІР".

Аналогічну можливість також запропонував своїм клієнтам і АТ "Альфа-Банк" - з 1 квітня цього року користувачі електронних грошей Alfa Money можуть відкрити електронні гаманці віддалено, використовуючи ідентифікацію через Систему BankID Нацбанку. Можливість віддаленого відкриття рахунків за допомогою Системи BankID Нацбанку реалізував izibank (АТ "ТАСКОМБАНК"). Відтепер стати клієнтом цього банку можна не виходячи з дому, дистанційно ідентифікувавшись через Систему BankID Нацбанку. Над подібними продуктами зараз працює ще кілька банків, підключених до системи у якості абонентів - надавачів послуг.

Довідково

Дистанційна ідентифікація та верифікація клієнтів банків та фінансових установ, зокрема через Систему BankID Нацбанку, стала можливою завдяки оновленим нормам Закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", що набрав чинності з 28 квітня 2020 року

Система BankID Нацбанку налічує 90 учасників, зокрема 33 банки у ролі абонентів - ідентифікаторів.

Завдяки цьому онлайн-послуги з використанням Системи BankID Нацбанку доступні уже для 99% користувачів платіжних карток на українському ринку.

Отримайте безкоштовний 2-тижневий тест преміум-функцій LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів для захисту бізнесу. Дозволяє перевірити контрагентів, захистити нерухомість від рейдерства, автоматично сповіщає про зміни законодавства. Встигніть замовити тестовий доступ до 28 квітня тут.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини