Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Накопичувальна пенсійна система: роботодавці сплачуватимуть 2% за рахунок ЄСВ

1.06.2021, 09:09
7607
3

Ще 2% сплатять працівники за рахунок зменшення ставки ПДФО
Ще 2% сплатять працівники за рахунок зменшення ставки ПДФО

Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла одному з телеканалів про запровадження обов'язкових пенсійних накопичень.

Участь у системі накопичень братимуть офіційно працюючі, застраховані особи. Фізичні особи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства братимуть участь на добровільній основі.

За словами Міністра, є чітка позиція Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, що при запровадженні системи податки ні на бізнес, ні на людей не зростуть.

Передбачається, що роботодавці сплачуватимуть 2% внесків за рахунок відповідного зменшення ставки ЄСВ, а працівники - 2% за рахунок зменшення ставки ПДФО.

Також обговорюється можливість на старті зробити внески, коли 1% роботодавець сплачуватиме людині за рахунок зниження ЄСВ, а ще 1% держава напряму сплачуватиме на рахунок людини з бюджету.

Обрати пенсійний фонд або банк можна буде самостійно з переліку тих, яких попередньо додатково перевірять регулятори - НКЦПФР та НБУ - за цілим рядом критеріїв, та до щоденної діяльності яких виписані підвищені вимоги.

Зробити це можна буде через «єдине вікно» на базі Єдиного соціального реєстру у будь-який зручний спосіб: за допомогою мобільного застосунку чи в особистому кабінеті веб-порталу, через ЦНАП, веб-портал «Дія» чи під час особистого звернення.

Учасник у щоденному режимі зможе контролювати стан своїх пенсійних накопичень на індивідуальному пенсійному рахунку, у будь-який час перевести свої пенсійні кошти до іншого фонду або банку без жодних штрафних санкцій, а в окремих випадках - скористатись пенсійними накопиченнями до досягнення пенсійного віку. Наприклад, у разі критичного захворювання учасника чи членів його сім'ї, настання інвалідності. Також достроково можна забрати кошти при виїзді на постійне місце проживання за кордон.

При досягненні пенсійного віку людина зможе обрати собі вид пенсійної виплати з декількох видів довічних виплат, виплат на встановлений строк.

У разі смерті учасника пенсійні кошти отримають його спадкоємці, як і будь-яке інше майно.

Нагадаємо, проект щодо накопичувальної пенсійної системи зареєстровано в Раді.

Читайте також: У Мінсоцполітики пояснили, як працюватиме система обов'язкового пенсійного накопичення

Стежити за змінами законодавства легко в LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів, що надає доступ до актуальної бази законодавства й законопроектів, надсилає сповіщення про зміни у них. А ще ви отримаєте роз'яснення експертів до НПА. Оцініть переваги LIGA360, замовивши тестовий доступ.


Увійдіть, щоб залишити коментар