Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Накопичувальна пенсійна система: зареєстровано новий проект

Реклама

Голова Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова та її заступник Вадим Струневич зареєстрували законопроект № 2683-3 про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення.

Проектом запропоновано встановити обов'язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними пенсійного віку та залучити роботодавців до сплати пенсійних внесків на паритетних засадах.

У пояснювальній записці зазначено, що роботодавці сплачуватимуть 2% від розміру заробітної плати працівників, а учасники системи (працюючі особи) - 2% від заробітної плати (доходу).

Учасник системи набуває право на отримання виплат за рахунок коштів, що обліковуються на його індивідуальному пенсійному рахунку, у таких випадках:

1) досягнення ним віку, що дає право на призначення пенсії за віком у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;

2) виникнення в нього підстав для лікування тяжких (критичних) захворювань/станів здоров'я (рак, інфаркт міокарда, інсульт, коронарне шунтування, ниркова недостатність, трансплантація життєво важливих органів та інші критичні захворювання/стани здоров'я, визначені лікарсько-консультативною комісією);

3) виникнення у членів його сім'ї підстав для лікування тяжких (критичних) захворювань/станів здоров'я;

4) виїзд за кордон на постійне проживання;

5) визнання його особою з інвалідністю І або ІІ групи.

У випадку смерті право власності на пенсійні заощадження переходять до її спадкоємців.

Персоніфікований облік учасників вестиметься у Єдиному соціальному реєстрі.

Вибір авторизованого пенсійного фонду, авторизованого банку, укладення договорів, отримання виписок по рахунку, комунікація з учасниками забезпечуватиметься за принципом «єдиного вікна» на базі Єдиного соціального реєстру з використанням телекомунікаційних мереж або під час особистого звернення учасника.

Учасник системи повинен буде обрати авторизований пенсійний фонд чи авторизований банк. Внески учасників системи, які не визначились зі своїм вибором, направлятимуться до авторизованого пенсійного фонду (уповноваженого), який буде створено Кабінетом Міністрів України.

Читайте також: У Мінсоцполітики пояснили, як працюватиме система обов'язкового пенсійного накопичення

Стежити за змінами законодавства легко в LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів, що надає доступ до актуальної бази законодавства й законопроектів, надсилає сповіщення про зміни у них. А ще ви отримаєте роз'яснення експертів до НПА. Оцініть переваги LIGA360, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини