Співкерівник юридичної особи, нехай він навіть і не знає про невиконані податкові зобов'язання, все одно буде нести відповідальність за борги компанії. І порушення презумпції невинуватості тут немає.
Відповідний висновок міститься у рішенні «Бусуттіл проти Мальти» (заява № 48431/18). Про це повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».
Антоніо Бусуттіл певний час працював у компанії, коли двоє директорів запропонували йому стати одним із керівників юридичної особи.
Протягом певного періоду часу, поки чоловік був співдиректором, компанія не подавала органам влади податкової звітності, а також не сплачувала податки та страхові внески за своїх працівників. Після того, як Бусуттіл звільнився з компанії, остання збанкрутувала.
Пізніше податкові органи зобов'язали колишнього співдиректора сплатити від імені компанії 323,5 тис. євро податкового боргу.
Чоловік звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 6§2 (презумпція невинуватості) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на те, що до нього була застосована презумпція винуватості. Він був директором компанії, але від нього була прихована ситуація із податками та звітністю.
Але суд у Страсбурзі не побачив у цій ситуації порушення конвенційних гарантій.
Нагадуємо, що повна база рішень ЄСПЛ відтепер доступна у системах ЛІГА:ЗАКОН. До вашої уваги: 60 тис. рішень ЄСПЛ, пов'язаних зі статтями Конвенції, офіційною мовою, а також у перекладі. Отримайте швидкий доступ до рішень ЄСПЛ на будь-яку дату у минулому. Детальніше за посиланням.
Читайте також:
Податкові ризики при укладенні договорів
Особливості матеріальної відповідальності керівників та їхнього звільнення