14 червня у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 5425-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції.
У пояснювальній записці зазначено, що законопроект розроблено з метою усунення ризиків підвищення цін на харчові продукти та сприяння стабільності цінової ситуації на відповідних товарних ринках, а також створення рівних і справедливих умов оподаткування податком на додану вартість для сільськогосподарських виробників і підприємств переробної галузі.
Законопроектом пропонується відновити ставку податку на додану вартість 20 % при оподаткуванні операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД:
- 0102 (велика рогата худоба, жива); 0103 (свині, живі),
- 0104 10 (вівці живі),
- 0401 (в частині молока незбираного),
- 1002 (жито),
- 1004 (овес),
- 1204 00 (насіння льону, подрiбнене або неподрiбнене),
- 1207 (насіння та плоди інших олійних культур, подрiбненi або неподрiбненi),
- 1212 91 (цукрові буряки),
і відповідно залишити ставку податку на додану вартість 14 % по операціях з постачання:
- 1001 (пшениця і суміш пшениці та жита (меслин),
- 1003 (ячмінь),
- 1005 (кукурудза),
- 1201 (соєві боби, подрiбненi або неподрiбненi),
- 1205 (насіння свиріпи або ріпаку, подрiбнене або неподрiбнене),
- 1206 00 (насіння соняшнику, подрiбнене або неподрiбнене).
Контролювати дані щодо належного вам нерухомого майна можна за допомогою сервісів SMS-МАЯК та SMS-маяк Земля які повідомляють не лише про зміни, що відбулися у реєстрі, а й про спроби внести такі зміни.
Зверніть увагу на комплексне рішення LIGA360 для аграрних компаній від ЛІГА:ЗАКОН. Система включає інструменти для відстеження зовнішніх ризиків та управління командами віддалено. Це дозволить агробізнесу оперативно реагувати на зміни законодавчого поля, позицій партнерів і конкурентів агроринку, що критично-важливо під час загальної турбулентності бізнесу.