Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС продовжує викривати схеми ухилення від оподаткування з сільськогосподарською продукцією

Реклама

Податківці майже щодня публікують інформацію про викриття нових схем ухилення від оподаткування. Так, у липні вже виявлено значну кількість фактів мінімізації податкових зобов'язань, зокрема:

Безтоварні операції щодо постачання сільськогосподарської продукції без відображення у бухгалтерському та податковому обліку. У Запорізькій області встановили факти легалізації злочинних доходів та переведення їх у готівку. З'ясувалося, що суб'єкт господарювання документально оформлював безтоварні операції щодо постачання сільськогосподарської продукції, товарів, послуг без відображення у бухгалтерському та податковому обліку та сплати відповідних податків до бюджету. Отримані кошти переводились у готівку через карткові рахунки. Загальна сума проведених таким чином операцій склала понад 89 млн гривень.

Нереальність операцій з придбання насіння соняшника. Під час проведення документальної перевірки одного з виробників масла та сиру Хмельниччини податківці виявили операції, нехарактерні для його основного виду діяльності. Зафіксовано придбання понад 17,5 тис. тонн насіння соняшника загальною вартістю 180 млн гривень. При цьому, як з'ясувалося, ні серед безпосередніх «постачальників» зазначеного платника, ні серед їх «контрагентів» не виявилося суб'єктів, які б могли виробляти, зберігати та поставляти насіння соняшника. У всіх зазначених суб'єктів були відсутні трудові ресурси, земельні ділянки у власності або в оренді, сільгосптехніка, не здійснювалось придбання насіннєвого матеріалу, добрив, паливно-мастильних матеріалів. Також не декларувалося придбання послуг зберігання та транспортування насіння соняшника в інших реальних суб'єктів господарювання.

Хочете перевіряти потенційних партнерів чи клієнтів? У LIGA360: Керівник є дані держреєстів на 6,6 млн юросіб та ФОП. А ще система оцінює компанії за 21 ризик-фактором. Дізнавайтеся більше за посиланням.

Незаконний продаж сільгосппродукції за межі митної території України. Підприємство з ознаками фіктивності вивезли за межі митної території України сільськогосподарську продукцію, походження якої не встановлено, без сплати будь-яких податків та повернення валютної виручки. Сума легалізованих коштів склала понад 22 млн грн, а ймовірні збитки за рахунок неподання податкової звітності з податку на прибуток - 4,0 млн гривень.

Нетиповий експорт зерна та схемним ПДВ. В ході проведення документальної перевірки одного з виробників асфальтобетонних сумішей виявлено нехарактерні для його основного виду діяльності операції з придбання і експорту понад 33 тис. тонн пшениці загальною вартістю 157,7 млн гривень. За документами вказану продукцію нібито придбано у підприємств, що здійснюють сталу діяльність на ринку зерна. Однак, фактично ні серед безпосередніх «постачальників» зазначеного «нетипового» експортера, ні серед їх «контрагентів» не виявилося реальних суб'єктів господарювання, які б могли її виробляти, зберігати та поставляти (не мали для цього ані трудових ресурсів, ані виробничих активів). Початкове «введення» в обіг пшениці у ланцюгах її псевдопостачання було оформлено через так звані «скрутки», які декларують нереальні операції з придбання товарів однієї номенклатури, а реалізації зовсім іншої - в якій і зацікавлені користувачі схемного ПДВ.

Протиправне заниження ПДВ. Викрито схему легалізації доходів, одержаних внаслідок створення штучного ланцюга постачання сільськогосподарської продукції із використанням суб'єктів господарювання з ознаками «фіктивності». Вказані дії призвели до заниження податкових зобов'язань з ПДВ на суму 23,6 млн грн та завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування на суму 15,4 млн гривень.

Нереальність операцій з виробництва готової продукції на давальницьких умовах. В ході проведення документальної перевірки одного з виробників соєвої олії виявлено оформлення операції з виробництва цієї та іншої продукції за договорами з переробки давальницької сировини, які мають очевидні ознаки удаваних. З'ясовано, що «давальці» не мали можливості для попереднього придбання або самостійного вирощування сої у зв'язку з відсутністю необхідних для цього умов. Адже у всіх суб'єктів в ланцюгах псевдопостачання були відсутні трудові ресурси, земельні ділянки у власності або в оренді, сільгосптехніка, не здійснювалось придбання насіннєвого матеріалу, добрив, паливно-мастильних матеріалів. Також не декларувалося придбання послуг зберігання сої та її транспортування у інших суб'єктів, не надано до перевірки обов'язкових для складання документів щодо перевезення сировини автомобільним транспортом.

Як діяти в різноманітних ситуаціях для бізнесу та при перевірках контролюючих органів - дізнавайтесь у LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів, що економить час на щоденних робочих завданнях та убезпечить від ризиків.

Читайте також: Як підготуватись до податкової перевірки

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини