Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У ДПС розповіли, чи поширюється податкова амністія на криптоактиви

Реклама

ДПС розробила тематичний інформаційний лист № 22 щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів.

Зокрема, у листі роз'яснено особливості для визначення ліквідних активів.

Законом № 1539 запроваджується визначення для грошових активів фізичної особи для цілей підрозділу 9-4 розділу XX Кодексу. Відповідно до нового підпункту 14.1.281 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, це:

  • кошти в національній та іноземній валютах, розміщені на рахунках в українських та іноземних банках;

  • грошові внески до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ;

  • права грошової вимоги (у тому числі кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до фізичної особи;

  • активи у банківських металах, пам'ятні банкноти та монети, електронні гроші.

У даному випадку термін «електронні гроші» слід розглядати у визначенні, наведеному у Законі України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», відповідно до якого - це одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа, яка їх випускає, і є грошовим зобов'язанням цієї особи, що виконується в готівковій або безготівковій формі. Обіг електронних грошей регулюється відповідним положенням, затвердженим Національним банком України.

Визначення «грошові активи фізичної особи» для цілей підрозділу 9-4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу не охоплює «віртуальні активи», визначення яких міститься у Законі України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового ураження» - як цифрове вираження вартості, яким можна торгувати у цифровому форматі або переказувати, та яке може використовуватися для платіжних або інвестиційних цілей.

Як власнику бізнесу тримати зміни на контролі? Моніторинг законодавства, новин та контрагентів доступний в LIGA360:Керівник. Придбайте зараз, щоб першими дізнаватися потрібну інформацію.

Читайте також:

Українцям дозволять задекларувати свої доходи від криптовалют: проекти

Коли в Україні планують ввести офіційний обмін віртуальних активів

Фінмоніторинг операцій з криптовалютою

Шахрайство з цифровими валютами: чи є шанс на захист

Як сплачувати податки з доходу від криптоактивів 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини