Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Європротокол ДТП: коли можна не викликати поліцію

Реклама

Європротокол - спеціальний бланк уніфікованого по всій Європі зразка, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії без участі представників Державної автоінспекції. Про це зазначають у Центрі з надання БВПД. Відео дивіться за посиланням.

Водії транспортних засобів, потрапивши у ДТП, можуть скористатися Європротоколом лише за наявності наступних обставин:

- усі водії - учасники ДТП мають діючі на момент скоєння ДТП поліси автоцивілки;

- водії цих транспортних засобів дійшли згоди щодо обставин скоєння ДТП,

- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів;

- в ДТП не постраждали люди, ніхто не травмований і не загинув.

Важливо! Ці вимоги повинні бути виконані в обов'язковому порядку. Якщо хоча б одна з вимог порушується - протокол не використовується.

Рішення про виклик на місце ДТП працівників ДАІ учасники аварії приймають самостійно. Якщо вони вважають за потрібне оформити ДТП за звичними правилами, то працівники ДАІ не можуть відмовити автовласникам у складанні відповідних документів на місці пригоди.

Якщо ж водії скористались Європротоколом, то вони звільняються від обов'язку інформувати органи Державтоінспекції про скоєння дорожньо-транспортної пригоди.

Важливо! Але у разі невиконання хоча б однієї з обов'язкових для Європротоколу умов виклик співробітників ДАІ для оформлення ДТП обов'язковий.

Хочете перевіряти потенційних партнерів чи клієнтів? У LIGA360:Керівник є дані держреєстів на 6,6 млн юросіб та ФОП. А ще система оцінює компанії за 21 ризик-фактором. Дізнавайтеся більше за посиланням.

Перевагами Європротоколу є те, що водії:

- значно економлять час - як сторін ДТП, так і учасників дорожнього руху;

- мають право залишити місце ДТП, після спільної домовленності про урегулювання ситуації;

- звільняються від обов'язку інформувати Державтоінспекцію МВС України про настання ДТП;

- звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП;

- наразі є розроблена електронна форма європротоколу, яку можна заповнити вже за допомогою смартфона або планшету.

Європротокол не є бланком суворої звітності. Законом України чітко визначено, що страховик зобов'язаний забезпечити страхувальника бланком Європротоколу. Передбачається, що бланки Європротоколу повинні видаватися автовласникам безкоштовно під час укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Якщо страхувальник використає свій бланк, то він може звернутися до свого страховика за новим.

Як оформити Європротокол

1. Заповнити, підписати, розділити бланк європротоколу між підписантами. Все, що потрібно заповнити, вказується в примітках до розділів європротоколу. Заповнювати бланк слід розбірливим друкованим почерком. Потрібно прочитати інструкцію, яка додається до європротоколу;

2. Бланк європротоколу складається з двох аркушів, перший з яких - копір: все, що буде написано, також буде відображено на іншому листку;

3. Заповнюється тільки один бланк європротоколу - кожен учасник заповнює одну половину бланка - жовту або синю - на вибір. Центральна частина призначена для схеми ДТП і заповнюється обома учасниками;

4. У першу чергу потрібно зібрати інформацію про учасників ДТП (прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, адресу проживання, контактний номер телефону, державний номерний знак автомобіля, реквізити посвідчення водія);

5. Бланк європротоколу підписується обома учасниками і розділяється між ними. Після підписання (або відправки його в електронній формі на сайт МТСБУ) учасники мають право залишити місце ДТП. Впродовж трьох днів після ДТП кожен учасник повинен звернутися до своєї страхової компанії зі своєю копією європротоколу (подати повідомлення). У разі заповнення електронної форми європротоколу йти нікуди не потрібно, він вважається поданим автоматично;

Європротокол може бути заповнений в електронній формі на сайті Моторного Транспортного Страхового Бюро України за допомогою смартфона з камерою і виходом в інтернет. При цьому анкетні дані заповнюються в електронному вигляді, а фото схеми ДТП надсилається з мобільного як вкладення.

Впродовж 10 днів з моменту подачі повідомлення (або заповнення електронного європротоколу) проводиться огляд транспортного засобу.

З моменту повідомлення страхової компанії в учасника ДТП є 30 днів для подачі заяви про страхову виплату (при дотриманні всіх умов страхова компанія здійснює виплату протягом 15 днів з дня подання такої заяви).

ЛІГА:ЗАКОН презентує можливості штучного інтелекту для договірної роботи. Відтепер аналіз контрактів, підбір нормативної інформації й оцінку ризик-факторів можна здійснити прямо в LIGA360:Юрист. Ми перевірили роботу AI на тисячах договорів, щоб економити ще більше вашого часу. Замовте LIGA360:Юрист з функціоналом автоматизації договірної роботи Contractum прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини