Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Верховній Раді планують виключити деякі податки

Реклама

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради розглядають правки до законопроекту 5600. У документі депутати пропонують прибрати кілька податків.

Про це повідомив заступник голови комітету Ярослав Железняк у Фейсбук.

З 11 319 поправок пан Железняк обрав найбільш суттєві позитивні зміни. Шорт-лист виглядає так:

1. Прибрано оподаткування ПДВ операцій із постачання житла (крім першого постачання) - та норма, яка б потягнула за собою подорожчання квартир до 20%.

2. Прибрано оподаткування доходу від продажу с/г продукції, яка вирощена фермерами на земельних ділянках площею понад 0,5 га - норма, яка б торкнулася, наприклад, бабусь, які продають власноруч вирощені овочі-фрукти на ринках. Замість цього введено обов'язок оподаткування при продажі продукції на суму від 12 мінімальних зарплат в рік (зараз це 72 тис грн).

3. Передбачено, що мінімальне податкове зобов'язання (МПЗ) не визначається для земельних ділянок, які знаходяться в межах населених пунктів. Тобто, громадяни, які мають городи в межах міст/сіл не повинні будуть сплачувати МПЗ.

4. Прибрано збільшення штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних понад 180 днів.

5. Виключено положення про встановлення додаткових вимог до права на бюджетне відшкодування (вартість переробки не менше, як 8% ціни продажу товару). До першого читання пропонувалася норма, яка передбачала, що право на бюджетне відшкодування не отримують ті, хто просто купив та перепродав продукцію без якоїсь переробки чи удосконалення.

6. Уточнено право стягувати податковий борг ДПС без звернення до суду по всьому податковому боргу, який виник за самостійним декларуванням платника податків. Зараз існує обмеження: податкова може стягнути таким чином борг, по якому сума не менше 5 млн грн та наявна несплата протягом 90 днів. В першому читанні пропонувалося прибрати ці обмеження - тобто дати право податковій стягувати без суду борг на будь-яку суму і навіть з одним днем затримки сплати. До комітету пропонується прибрати тільки обмеження по сумі, а несплату протягом 90 днів пропонується залишити в чинній редакції.

Ну і ще дві зміни, які були погоджені раніше на робочих групах:

7. Виключено норму, яка дозволила б податківцям заборонити розпоряджатися майном підприємства, якщо перевірка знаходить нібито недоплату податків в бюджет.

8. Прибрано положення про оподаткування земельних ділянок, якими користуються без оформлення правовстановлюючих документів (самозахвати).

Як підприємцю самостійно вести звітність? З рішенням LIGA360:Підприємець. Система надасть підказки й алгоритми заповнення, перевірить помилки. А ще тут можна контролювати розрахунки з бюджетом. Отримайте безкоштовний доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини