Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада посилила вимоги до дитячого харчування: Закон прийнято

Реклама

21 жовтня Верховна Рада прийняла Закон, яким законодавство України у сфері виробництва та обігу дитячого харчування приведено відповідно до вимог законодавства ЄС (проект № 4554).

Законом внесено зміни до статті 61 Закону «Основи законодавства України про охорону здоров'я», якими узгоджено її норму із законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

Законом доповнено законодавство стосовно:

- термінів, за допомогою яких продукти дитячого харчування класифікуються за своїм призначенням і складом;

- спеціальних вимог до дитячого харчування;

- визначення повноважень центрального органу виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони здоров'я, щодо затвердження окремих показників якості харчових продуктів, низки вимог до конкретних видів харчових продуктів, призначених для дитячого харчування, для спеціальних медичних цілей та для контролю ваги, порядку надсилання компетентному органу повідомлення про намір введення в обіг або ввезення на митну територію України цих харчових продуктів;

- визначення повноважень центрального органу виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, щодо затвердження окремих показників якості харчових продуктів.

Законом внесено зміни до Закону «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» щодо:

- необхідності врахування при підготовці щорічного плану державного контролю відомостей, що містяться у повідомленнях операторів ринку про намір введення в обіг або ввезення на митну територію України дитячого харчування, харчових продуктів для спеціальних медичних цілей та харчових продуктів для контролю ваги;

- визначення розміру санкцій у вигляді штрафу за порушення вимог законодавства в сфері безпечності та якості дитячого харчування.

Законом внесено зміни до Закону «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» стосовно:

- визначення переліку обов'язкової додаткової інформації про дитяче харчування, яка повинна надаватися споживачам на додаток до загального переліку обов'язкової інформації, визначеного для всіх харчових продуктів;

- встановлення заборони зазначення в маркуванні дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування написів «без глютену», «з дуже низьким вмістом глютену», «підходить для осіб з непереносимістю глютену», «підходить для осіб, хворих на целіакію» «спеціально розроблено для осіб з непереносимістю глютену», «спеціально розроблено для осіб, хворих на целіакію», адже застосування інгредієнтів з вмістом глютену для таких харчових продуктів заборонено і зазначені написи можуть вводити споживачів в оману.

Внесеними змінами до Закону «Про рекламу» заборонено рекламу дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування з чітко визначеними винятками, яка має на меті зменшення впливу виробників дитячого харчування на рішення матерів про припинення годування грудьми та визначено розмір санкцій у вигляді штрафу за порушення у сфері реклами дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування.

Законом визнано таким, що втратив чинність, Закон «Про дитяче харчування».

Не пропустіть важливих змін щодо ваших договорів. Налаштуйте розширений моніторинг сторін з функціоналом CONTRACTUM у LIGA360. Отримуйте сповіщення про зміни у ЄДР, перевірки, відкриті провадження чи участь компаній у тендерах. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини