Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ями на дорозі: хто відшкодує ремонт автомобіля

Реклама

Подекуди ями на дорозі можуть стати не тільки причиною порізаного або загубленого колеса, набитої “ґулі” на ньому, а ще й причиною серйозного ДТП. Хто відшкодує ремонт авто , якщо внаслідок потрапляння колеса у вибоїну Ви втратили керування автівкою та потрапили в ДТП? Що необхідно зробити, аби отримати відшкодування, завдане внаслідок ДТП, яке було спричинене незадовільним дорожнім покриттям?

Крок 1. Викличте поліцію. Наполягайте, аби протокол про вчинення адміністративного правопорушення склали саме за частиною 4 статті 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки ця норма передбачає відповідальність балансоутримувачів доріг за порушення правил утримання автомобільних доріг. Поліція має зафіксувати причину ДТП - незадовільний стан дороги, а також відобразити глибину ями. Крім того, до складеного протоколу слід додати фото- та відеофіксацію місця події, пояснення очевидців (якщо такі були).

До речі, відповідно до ДСТУ 3587-97 глибина ями на дорозі не має перевищувати 4 см.

Крок 2. Зверніться до експертної установи. Для того, аби визначити розмір витрат на ремонт автівки внаслідок пошкодження у ДТП, що була викликана наїздом на вибоїну, Вам необхідно мати висновок автотоварознавчої експертизи. Корисні контакти за посиланням.

Крок 3. Отримайте рішення суду, яким балансоутримувача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 140 КУпАП. Якщо поліція склала всі документи вірно та об'єктивно, зафіксувала протокол за статтею 140 КУпАП, такі матеріали направляються до суду задля визнання вини балансоутримувача. Далі справа призначається до судового розгляду, де бажано брати активну участь, оскільки визнання вини балансоутримувача - важливий крок для отримання збитків, завданих внаслідок ДТП, за рахунок коштів балансоутримувача.

Крок 4. Зверніться до суду про відшкодування шкоди, завданої ДТП. Вартість понесених збитків, що завдані внаслідок ДТП, відшкодовує балансоутримувач дороги, на якій сталась аварія.

Хто є балансоутримувачем, тобто відповідачем у цьому випадку

Якщо ДТП сталась на одній із доріг, значених як дороги загального користування державного значення, то балансоутримувачем є Укравтодор (постанова Кабміну “Про затвердження переліку автомобільних доріг загального користування державного значення” № 55 від 30.01.2019 року);

Якщо ДТП сталась на одній із доріг у місті/селі/селищі міського типу тощо, то балансоутримувачем є міська рада та її виконавчий орган, районна рада та районна державна адміністрація у сфері дорожнього руху (частина 1 статті 6 Закону України “Про дорожній рух”).

Як дізнатись інформацію про те, хто є балансоутримувачем дороги?

Для точного визначення сторони по справі - відповідача Вам необхідно звернутись до місцевої ради (міської, сільської тощо) із запитом на отримання публічної інформації запит з проханням надати інформацію, хто саме є балансоутримувачем даної ділянки дороги та хто є уповноваженою особою, що має слідкувати та забезпечувати відповідність нормам і стандартам утримання автомобільних доріг і вулиць.

Як довести вину балансоутримувача?

Доказовою базою у суді можуть бути зокрема:

- висновок автотоварозначвої експертизи;

- довідка про пошкодження транспортного засобу (складається на місці ДТП);

- копія протоколу про вчинення адмінправопорушення та схеми місця ДТП;

- копія рішення суду, яким визнано вину балансоутримувача.

За матеріалами Центру з надання безоплатної правової допомоги.

Працюйте віддалено та моніторте діяльність партнерів, конкурентів та співробітників за допомогою нового інструменту - LIGA360. IT-екосистема є єдиним робочим простором для усієї команди, яка містить персональні набори інструментів для роботи юристів, фінансистів, маркетингу, служби безпеки, PR, HR та зручних внутрішніх комунікацій. Дізнатися більше

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини