Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Договір оренди житла: чи обов’язкове нотаріальне посвідчення

Реклама

Відповідно до законодавства за договором найму (оренди) житла одна сторона - власник житла (наймодавець) передає або зобов'язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.

Згідно з ч. 1 статті 811 Цивільного кодексу України договір оренди житла укладається у письмовій формі. Водночас, як зазначено у ч. 4 статті 209 ЦК, правочин на вимогу однієї із сторін може бути завірений нотаріально. Імовірно, така дія буде додатковим захистом для кожної зі сторін у разі виникнення спору.

Договір найму житла укладається на термін, встановлений договором. Якщо у договорі термін не вказаний, вважається, що він укладений на п'ять років.

Бувають випадки, коли нотаріальне посвідчення є обов'язковим, це стосується договору оренди житла з викупом. (ч. 2 статті 811 ЦК). Така угода передбачає, що одна сторона - підприємство-орендодавець передає другій стороні - фізичній особі (особі-орендарю) житло за плату на довготривалий (до 30 років) строк, після закінчення якого або достроково, за умови повної сплати орендних платежів, житло переходить у власність орендаря.

У договорі оренди житла мають бути прописані істотні умови, необхідні для такого роду договорів: предмет договору (будинок або квартира із зазначенням конкретної адреси), термін дії договору і оплата. Звичайно, бажано передбачити й інші умови, наприклад, вказати права та обов'язки сторін, порядок розірвання договору. В іншому випадку до неврегульованих сторонами нюансів договору будуть застосовуватися загальні положення Цивільного кодексу України.

Також варто пам'ятати, що орендна плата, отримана в результаті здачі житла в оренду, є доходом фізичної особи і підлягає оподаткуванню. Згідно зі статтею 170.1.5. Податкового кодексу України, якщо договір оренди житла нотаріально завіряється, нотаріус виступає податковим агентом і в день нотаріального завірення повинен направити відповідне повідомлення до податкової інспекції за податковою адресою платника податку (орендодавця).

Роз'яснює Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - м. Львів

Не пропустіть важливих змін щодо ваших договорів. Налаштуйте розширений моніторинг сторін з функціоналом CONTRACTUM у LIGA360. Отримуйте сповіщення про зміни у ЄДР, перевірки, відкриті провадження чи участь компаній у тендерах. Деталі за посиланням.

До 25 листопада скористайтеся спеціальною пропозицією на командні рішення LIGA360.

Читайте також:

Оренда житла з правом викупу: що це таке та на що звернути увагу

Договір оренди житла: що потрібно знати, щоб вас не обманули

Оренда квартири: як убезпечити себе від шахраїв

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини