Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховна Рада прийняла Закон щодо функціонування Дія Сіті

Реклама

Сьогодні, 14 грудня, Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" (проєкт № 5376)

Закон спрямований на надання податкових стимулів ІТ індустрії та встановлює комплексну систему заходів, необхідну для розвитку цифрової економіки в Україні.

Закон передбачає запровадження низки заходів щодо стимулювання розвитку ІТ індустрії, вдосконалення норм щодо оподаткування галузі цифрової економіки і розмежування резидентів Дія Сіті, які є платниками податку на прибуток на особливих умовах, а також платниками, що використовують діючу концепцію нарахування і сплати податку на прибуток, а також встановлення умов відповідальності для юридичних осіб, що скористалися пільговим режимом за невідповідність критеріям, що висуваються до резидентів Дія Сіті.

Законом запроваджується:

- спеціальний режим оподаткування резидентів Дія Сіті-ІТ компаній, що відповідатимуть передбаченим Законом «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» вимогам та будуть включені до спеціального реєстру, ведення якого здійснюватиме уповноважений орган - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифрової економіки;

- спеціальний режим оподаткування окремих доходів працівників резидентів Дія Сіті та залучених ними гіг-спеціалістів (фахівців, які виконують роботи (надають послуги) в рамках здійснення резидентами Дія Сіті їх господарської діяльності на підставі гіг-контрактів, укладених відповідно до Закону «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні»).

До другого читання були запропоновані правки, які були враховані. Так, Закон не передбачає обмежень щодо зарплат фахівців до 240 тисяч євро. Відтак, якщо спеціаліст отримує більше 240 тисяч євро на рік - весь дохід вище цього ліміту оподатковується додатковими 18% ПДФО.

Крім того, встановлений наступний перехідний період щодо обмеження на роботу з платниками єдиного податку: з 2024 року такі витрати не повинні перевищувати 50%, а з 2025 року - 20%. Крім цього, компанії, які залишаються на загальні системі оподаткування (тобто 18% податку на прибуток замість 9% ПнВК) та щорічний оборот яких не перевищує 40 млн.грн можуть працювати з ФОП без обмежень.

Прикінцевими положеннями Закону передбачено, що протягом строку, визначеного частиною другою статті 3 Закону «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», держава гарантує стабільність визначених цим Законом умов оподаткування резидентів Дія Сіті, а також залучених ними працівників та гіг-спеціалістів.

Гарантії стабільності умов оподаткування не поширюються на зміни законодавства України, що стосуються питань оборони, національної безпеки, забезпечення громадського порядку та охорони довкілля.

Закон передбачає, що Кабінет Міністрів має протягом трьох місяців розробити механізм компенсації коштів, виплачених платникам податку у зв'язку з реалізацією права на податкову знижку, у разі якщо платник податку на доходи фізичних осіб сплачує податок до іншого бюджету.

Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року.

Також читайте: Гіг-контракти. Що це таке? Які умови та особливості таких контрактів?

Усі ситуації й алгоритми дій для бізнесу - на ІТ-платформі LIGA360. Покрокові описи дій, думки експертів, галузева аналітика. Дізнавайтеся більше за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини